Новини світу кредитування та банківських послуг.

Мобільний інтернет: ціни та технології

Інтернет стрімкими темпами «перебирається» з ноутбуків і стаціонарних комп’ютерів в мобільні пристрої українців. Ми дізналися, скільки доводиться платити українцям за інтернет в смартфонах, наскільки затребувана ця послуга і розпитали експертів, як вона буде розвиватися в майбутньому.
Мобільні оператори не втомлюються фіксувати щомісячний приріст користувачів мобільного інтернету. Українці переходять на смартфони, і серфінг у всесвітній павутині через мобільні пристрої стає звичним заняттям для наших громадян.

«В даний час кількість абонентів« Київстар », які користуються мобільним інтернетом, близько 11 мільйонів. Це – майже 44% від всієї абонентської бази «Київстар» », – повідомив« менеджер по послугах передачі даних« Київстар »В’ячеслав Джулай.

bigЗа його словами, кількість смартфонів у мережі «Київстар» зросла на 30%, з 3,2 млн у січні 2013 до 4,2 млн у вересні 2013 року. Але основне зростання ще попереду, свідчать цифри. Так, за даними Our Mobile Planet, в США 56% абонентів є користувачами смартфонів, в Німеччині – 40%, в Росії – 36%, а в Україні цей показник значно нижчий.

«У України високий потенціал зростання користувачів смартфонів. На сьогоднішній день, рівень проникнення мобільного інтернету всього 19% », – відзначають в компанії МТС.

Мобільним інтернетом в Україні користуються переважно молоді люди.

«Як правило, це абоненти переважно від 15 до 40 років, власники, як смартфонів, так і сучасних телефонів, що витрачають на мобільний зв’язок не менше 40 грн на місяць», – уточнює начальник департаменту зв’язків з громадськістю life 🙂 Оксана Рудюк.

Учасники ринку впевнені, що пік популярності мобільного інтернету ще не настав, оскільки в Україні швидкість мобільного інтернету технологічно обмежена.

«Жодна з доступних технологій мобільного зв’язку не в змозі конкурувати з тими швидкостями, які забезпечує інтернет по волоконно-оптичним каналам. На відміну від ринків усіх інших країн, де розвинені технології 3G/LTE, в Україні мобільний інтернет є доповненням до домашнього фіксованого інтернету », – нарікає В’ячеслав Джулай.

Швидкості технології EDGE, додає він, явно недостатньо для перегляду відео та обміну «важким» контентом. Поки впровадження нових технологій впирається в регуляторні обмеження. Новий пік популярності послуги очікується, коли мобільні оператори отримають ліцензії на нові технології та дозволи на існуючі GSM частоти.
Зате нинішній мобільний інтернет в мережах українських операторів досить дешевий. І поки не будуть впроваджені технології 3G/4G, ціни на нього навряд чи будуть як або суттєво змінюватися.

«Якщо говорити про мобільний інтернет, що надається на базі єдиною доступною на сьогодні технології 2G, то наступного року ми, швидше за все, не побачимо істотних коливань в ціні. Вже сьогодні через величезну конкуренцію послуга мобільного інтернету пропонується в деяких тарифних пропозиціях за ціною нижче собівартості », – говорить Оксана Рудюк.

За її словами, враховуючи сьогоднішній стрімке зростання популярності мобільного інтернету, можна припустити, що оператори будуть пропонувати великі пакети мобільного інтернету за вигідною ціною, а також безлімітний інтернет, «пакетіруя» його разом з голосовими послугами.

Які тарифні плани пропонують оператори для активних користувачів інтернету

Оператор
Тарифний план / послуга
Кількість пакетних МБ
Додаткові послуги
Вартість підключення
Абонплата (з урахуванням ПДВ та ПФ)

МТС
Смартфон
3 Гб (нараховуються бонусні 5 МБ відразу після активації)
Хвилини абонентам МТС 1500 хв. на місяць, SMS абонентам МТС 1500 шт. на місяць, MMS абонентам по Україні
150 шт. на місяць
Безкоштовно
1,38 грн – 1,59 грн. на день (залежно від регіону)

Київстар
Інтернет без меж
Безлімітний
тільки інтернет
Перше підключення 0,00 грн.Второе і всі наступні підключення 10, 00 грн.
28 грн 69 коп за 30 днів або щоденна абонентська плата в розмірі 1,25 грн.

Life 🙂
Інтернет 1000
1000 Мб
тільки інтернет
Відсутня
52 грн 6 коп. на місяць

Безлімінтная інтернет тиждень
Безлімітний
тільки інтернет
Відсутня
30 грн 81 коп. 7 днів

Шокер
300 Мб
300 SMS, 300 MMS
Відсутня
53 грн 13 коп. на місяць

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?