Новини світу кредитування та банківських послуг.

Мобілізація: винятки та особливі умови

Щоб уникнути багатьох серйозних проблем, пов’язаних з мобілізацією, необхідно знати закон. Особливо знання важливі, якщо мова йде про особливі умови самої мобілізації.

Поки мобілізація не стосується всіх без винятку українців, здатних тримати зброю, чоловікам, яких звуть на службу Батьківщині потрібно добре знати права, гарантовані їм законом, і використовувати ці знання. Так можна вберегти свою родину від багатьох непотрібних ні їй, ні країні неприємностей. Наприклад, віддаючи громадянський обов’язок, вам не доведеться кидати дитину-інваліда або чотирьох малолітніх дітей. Ваше житло, узяте в кредит, НЕ конфіскують , якщо ви не зможете погашати позику, а ще ви зможете зберегти за собою місце роботи і протягом року отримуватимуть середню зарплату. Подібні знання допоможуть вам не стати героєм трагічних історій мобілізованих в армію, чиїм сім’ям без них ніяк не вижити, і чиїми історіями наводнені соціальні мережі.

clip_image001Важливий аспект, який може суттєво полегшити життя вашої сім’ї в час, поки мобілізація проходить лише частково, – це особливі правила призову на військову службу. На деяких нормах потрібно зупинитися докладніше. Ряд мобілізованих годувальників сім’ї може виконувати свій військовий обов’язок за місцем проживання чи не бути викликаним зовсім, за бажанням.

Перш за все, до такої категорії мобілізованих відносяться отці трьох і більше дітей віком до 18 років. Раніше в цій нормі закону було зазначено кількість в п’ять дітей, але 25.07.2014 р набув чинності новий ЗУ №1614. Що відбувається, якщо у мобілізованого дві дитини, а дружина вагітна третьою, коментує Юрій Філь, керуючий партнер ЮФ « Величко Філь ». На його думку, в такому випадку можна розглядати можливість відстрочки до народження третьої дитини, а потім – застосовувати норму про трьох дітей. Ще одна схема, яка можлива – це мобілізуватися на загальних підставах, а потім, після народження дитини, перевестися на службу за місцем проживання або оформити звільнення від мобілізації.

Крім отців трьох дітей, до них відносяться:

  • чоловіки, які самостійно виховують дитину віком до 18 років;
  • чоловіки, на утриманні яких перебуває дитина-інвалід I або II групи віком від 18 до 23 років;
  • усиновителі, опікуни, піклувальники, прийомні батьки, батьки-вихователі, на утриманні яких перебувають діти-сироти або діти, позбавлені батьківського піклування, віком до 18 років;
  • зайняті постійним доглядом за особами, які його потребують, відповідно до законодавства України, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.

Проте насправді може існувати ряд особливих випадків, які не підпадають під дію цих пунктів, прямо законом не передбачені, проте, це не означає, що мобілізований не може скористатись правом служити за місцем проживання або не служити зовсім. Наприклад, нормами прямо не передбачені особливі умови мобілізації батька двох неповнолітніх дітей-інвалідів. Як бути в цьому випадку? Ситуацію пояснив Юрій Філь, керуючий партнер ЮФ «Величко Філь». На думку юриста, оскільки ситуація з неповнолітніми дітьми-інвалідами прямо законом не передбачена, можна посилатися на норму ст.23-й: «зайняті постійним доглядом за особами, які його потребують, відповідно до законодавства України, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд »або ж на норму« окремі категорії громадян у передбачених законами випадках ».

Як бачимо, перелік осіб, які не підлягають призову під час мобілізації, ще не вичерпний: є певні випадки, і є посилання на« інші передбачені законами випадки ». Які саме – не вказано. Тому такий батько може отримати повістку, є правові підстави для його призову. Для того, щоб служити за місцем проживання (або відмовитися від воєнної служби) потрібно посилатись на вищезгадані норми – спеціальні нормативні акти, які підтверджують правовий статус особи, яка підпадає під них.

Наприклад, існує постанова Кабміну від 12 червня 2013 № 413 Про затвердження переліку сімейних обставин та інших поважних причин, які можуть бути приводом для звільнення громадян від військової служби. Серед затверджених обставин: необхідність постійного стороннього догляду за хворою дружиною, дитиною, а також батьками (своїми або дружини), що підтверджується відповідним медичним рішенням медико-соціальної експертної комісії для осіб віком понад 18 років або докторської консультативної комісії для осіб до 18 років. «Зверніть увагу, що обставини, визначені постановою, лише можуть бути приводом для служби за місцем проживання або звільнення від неї. Не вказано прямо, що ці обставини однозначно звільняють від служби », – попереджає Юрій Філь.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?