Міжнародна банківська гарантія забезпечує виконання зобов’язань за договором з іноземним партнером. Вона регулює відносини, зазначені в договорі.
Якщо ви володієте міжнародної банківської гарантією, то закордонний партнер упевнений у виконанні даних вами обіцянок.
Крім того, ви стаєте значущим учасником міжнародної торгівлі, з яким вигідно взаємодіяти. Це дає перевагу у розвитку вашої справи: отримання зв’язків і контактів.
Банківська гарантія є одним із способів забезпечення виконання всіх грошових зобов’язань. Видається на прохання клієнта-принципіала.
Це зобов’язання банку-гаранта сплатити певну суму кредитору принципіала.
Що містить банківська гарантія
Міжнародна банківська гарантія включає в себе такі відомості:
· Про контракт;
· Термін дії фінансового інструменту;
· Сума гарантії;
· Спосіб та місце здійснення платежу;
· Умови оплати;
· Порядок налагодження спорів;
· Сума гарантії.
Основні види гарантій
Економічні відносини між бенефіціаром і принципалом можуть бути різними, а тому гарантії діляться з технічного обстеження, по виконанню, по зворотності платежів. Вони можуть бути судовими, тендерними та митними.
Міжнародні гарантії також діляться на забезпечені і незабезпечені. В основі забезпечених є застава, яка стає забезпеченням у разі несвоєчасної оплати.
В якості застави може виступати майно, що перебуває у власності, цінні папери, гроші на депозиті, нерухомість та інше.
Незабезпечені – договір банку-гаранта, який приймає на себе зобов’язання за контрактом. Незабезпечені діляться на прямі міжнародні банківські гарантії та контргарантії.
При прямих банк-гарант приймає на себе всі зобов’язання. При видачі контргарантій фінансова установа вимагає зобов’язання від іншого банку, що також бере участь в угоді.
ЩЕ ВИДИ:
· Електронна банківська гарантія
· Банківська гарантія по держконтракту
· Безвідклична банківська гарантія
Залишити відповідь