Новини світу кредитування та банківських послуг.

Мінусова депозитна ставка вже в Європі

У червні поточного року Європейський центральний банк встановив відсоткову ставку за депозитами в євро на рівні мінус 0,1% річних, і знизив її до мінус 0,2% в першому місяці осені.
Це означає, що тепер банки, що зберігають свої кошти в євро, не тільки не отримуватимуть від них дохід, але ще й повинні будуть платити за це. Банкіри вважають, що такий стан речей буде стимулювати зростання європейської економіки, так як, щоб розміщення депозитів не створювало для банків збитки, вони активно стануть видавати їх як кредити.
Найбільші банки світу вже почали встановлювати негативні ставки за депозитами в євро для великих клієнтів. Так, в жовтні Bank of New York Mellon повідомив про введення негативної процентної ставки на рівні мінус 0,2% річних. За ним послідували Goldman Sachs Group і JPMorgan Chase & Co.

clip_image001

Як повідомляє MarketWatch, швидше за все, таке ж рішення по відношенню до депозитів розміром понад 10 млн. євро може прийняти і HSBC з метою уникнути припливу коштів клієнтів з інших банків.

Плату за депозити на суму понад 50 млн. дол. Bank of New York Mellon збирався ввести ще в 2011 році, коли через острах посилення кризи в Греції і передбачуваного технічного дефолту в США різко збільшився обсяг депозитів.
Все це призвело до того, що банк повинен був збільшити обов’язкові квартальні внески в Федеральну корпорацію зі страхування вкладів. Але з часом ситуація стабілізувалась, і плату за утримання депозитів так і не ввели.
Наприкінці вересня поточного року обсяг депозитів від Bank of New York Mellon склав 221 700 000 000 дол. 15% з цієї суми припадає на вклади в євро. Депозити цього банку знаходяться на рахунках ФРС США та інших ЦБ. Скільки з них знаходяться в Європейському Центральному банку – невідомо.

clip_image002

Варто відзначити, що ідея негативних процентних ставок не нова для швейцарських банків. Так, в 2012 році рішення про введення негативної процентної ставки в швейцарських франках прийняли Credit Suisse і UBS. Вперше ж швейцарські банки встановили негативні процентні ставки в 1970-х роках з метою зниження привабливості депозитів та оптимізації курсу франка.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?