Новини світу кредитування та банківських послуг.

Мінськ–дивовижний курс гривні

Гривня – гарне слово, щось є в ньому таке споконвічне, слов’янське. Не дарма українці вибрали слово «гривня» назвою своєї валюти. Але от тільки не щастить гривні останнім часом.

У січні цього року курс долара в Україні зростав, але зростав невпевнено, потихеньку. У лютому він вже став наближатися до позначки 9 гривень за долар. Після відомих подій в 20-их числах лютого гривня знецінюється все сильніше.
Своєрідно відреагували на падіння гривні білоруські банки.

clip_image001

* Скрін з сайту Беларусбанка
clip_image002

* Скрін з сайту Банку БелВЕБ

Дев’ятикратна розбыжнысть при купівлі та продажу гривні вразила багатьох білорусів. Відзначимо, що і в кращі часи гривня не користувалась там великою. Купити її в Мінську було не так легко, як продати, але навіть це не пояснює такий спред.
Тому ы зв’язались з Контакт-центром Національного банку, щоб з’ясувати, чому у відділеннях Беларусбанка так негативно ставляться до купівлі гривні.
– Чим пояснює це Беларусбанк? Поцікавилися в Нацбанку.
– Звідки я знаю, чим він це пояснює. Продає по «900», купує по «100».
– Ви взагалі перший, хто нам про це сказав. Ми зараз уточнимо, що відбувається. Ви уточніть зі свого боку, чому це відбувається, які причини. Ми теж, зі свого боку, це з’ясуємо.
– Ви уточніть, бо мій знайомий сказав, що у них на сайті майже скрізь коштує сто рублів, десь триста. А чому продають по «900», а купують по «100»?
– Це всі відділення?
– Не всі. Десь є по «300», а десь по «100»
– Добре. Спасибі вам за дзвінок. Ми зараз будемо розбиратися.
– А є якийсь закон в Білорусі, щоб ось так прийти в банк і сказати: «Не можна так робити!»?
– Взагалі курс вони встановлюють самостійно на підставі курсу Національного банку. Ми не можемо їм який-небудь мінімум або максимум виставити.
– А якщо вони поставлять «0» рублів і скажуть: «Подаруй мені гривні». Я їм подарую чи що?
– Ні. Давайте вже не будемо впадати в крайності, «нуль рублів». «Нуль рублів» вони не поставлять. Але ми це питання зараз будемо з’ясовувати. Спасибі, що ви нам подзвонили.
Розмова з Національним банком не принесла яких-небудь результатів, тому наш нервовий журналіст подзвонив в Беларусбанк:
– Чому у нас гривню купують по «100», а продають по «940»?
– Значить такі курси встановлені в даному підрозділі банку.
– Як це так? А якщо долар будуть купувати по «1000», а продавати по «9000»?
– Курси встановлюються згідно документації та розпоряджень. Це ж не ми регулюємо валютну політику, будемо говорити так. Всі норми дотримуються.
Що тут можна додати? Тільки те, що, якщо ми були першими, хто поцікавився у регулятора про долю гривні в Білорусі, значить – всі інші вважають, що, в принципі, так воно і повинно бути.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?