Новини світу кредитування та банківських послуг.

Міліція ловить валютних спекулянтів

Через відсутність валютних надходжень в касах банків, спекулянти активно торгують доларом на чорному ринку. Людям, яким конче потрібна валюта для подорожі або інші цілі, не залишається нічого іншого, ніж як купувати валюту «з рук» по курсу 21-23 гривні за долар. Саме тому незаконний обмін валют – одне з найбільш популярних фінансових злочинів на сьогодні.

Протягом грудня МВС України на своєму інтернет-ресурсі інформує про виявлення незаконних обмінників і затриманні валютних спекулянтів.

clip_image001

Так, буквально днями у Самборі працівники Державної служби боротьби з економічною злочинністю ГУМВС України у Львівській області встановили, що 41-річний місцевий житель в орендованій частині приміщення магазину влаштував незаконний пункт обміну валют під виглядом офіційно зареєстрованого відділення банку. Чоловік виставив кольорові копії ліцензії та наказу про відкриття відділення банку.

При цьому для виготовлення плаката з курсами валюти він використовував кольори, шрифт і розміри стандартного інформаційного плаката банківської установи. Задокументувавши протиправні валютні операції, правоохоронці провели обшук приміщення, в якому діяв обмінник і виявили під паркетом вбудований сейф, де було майже 500 тис. доларів в еквіваленті, в тому числі в доларах США, євро, польських злотих та російських рублях. Тепер зловмиснику загрожує покарання у вигляді попередження або накладення штрафу від тридцяти до сорока чотирьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією валютних цінностей.

Правоохоронцями Волинської області був організований комплекс заходів, спрямованих на виявлення осіб, які здійснюють незаконні валютні операції. За результатами перевірки, яка проводилась в Луцьку та області, було виявлено 135 правопорушень та вилучення 423 тис. грн., 22 тис. дол., 6 тис. євро, 84 тис. злотих і кілька сотень і десятків одиниць інших іноземних валют. До адміністративної відповідальності судами притягнуто 118 осіб. На правопорушників було накладено штрафи на загальну суму понад 31 тис. гривень. Всього в період відпрацювання з 29 вересня по 2 грудня цього року співробітниками УДСБЕЗ області виявили 57 правопорушень у сфері здійснення валютних операцій. На порушників складено відповідні адмінпротоколи, вилучено 376 тис. гривень, 9 тис. доларів і 71 тис. злотих та інших іноземних валют.

Неправомірність діяльності валютних міняйл – не єдина проблема. Адже валюта може продаватись не тільки за завищеним курсом і незаконно, але також – опинитись фальшивою. У Котовську, що в Одеській області, від мінял зазнала шкоди 45-річна жінка, яка придбала «з рук» 400 дол. США. Вже вдома, коли мешканка Котовська разом з чоловіком уважно розглянула купюри, вона виявила, що банкноти не мають навіть елементарних засобів захисту.

До міліції обдурена жінка звертатись не стала, бо боялась, що її притягнуть до відповідальності за незаконні операції з валютою. Але за тиждень вона побачила свого кривдника, коли той намагався обміняти гроші молодій дівчині. Потерпіла майже наблизилася до зловмисника, але той, дізнавшись її, почав тікати. Проте жінка не розгубилася і почала переслідування. Небайдужі перехожі допомогли їй і зупинили втікача. В цей час на допомогу вже поспішали правоохоронці, які також отримали телефонне повідомлення. Чоловік на затримання реагував неадекватно: кричав, погрожував, намагався вдарити міліціонерів. Так як крім фальшивої валюти в його кишенях був виявлений також пакетик з наркотиками, зловмисник також звинувачується у виготовленні, придбанні, зберіганні, перевезенні або пересиланні наркотичних засобів, психотропних речовин або їх аналогів без мети збуту згідно зі ст. 309 Кримінального кодексу України.

Як бачимо, перепродаж валюти з рук загрожує валютним мінялам конфіскацією грошей і судовим розглядом, а їх клієнтам – отриманням фальшивих грошей.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?