Новини світу кредитування та банківських послуг.

Мікропозика

Мікропозика – це невелика сума грошей, взята в борг на короткий термін. Зазвичай мікропозик найбільше затребувані серед приватних підприємців і фізичних осіб, які за певними обставинами утрудняються оформляти кредит за звичайною схемою. Мікропозик характеризуються підвищеним ризиком неповернення, тому даний вид послуг поширений серед приватних кредитних установ. Положення ЦБ не впливають на їх діяльність, тому вони мають право вирішувати самостійно, ризики якою мірою будуть прийнятні.

Кредитна історія в стислі терміни не перевіряється, отже, мікропозик дуже привабливі і для шахраїв, але часто за збігом несприятливих обставин та ж кредитна історія не дозволяє скористатися послугами банку відповідальним і платоспроможним позичальникам (прострочення через несподівану відрядження, незрозуміло звідки виникла пеня, не виплачена по неуважності, та інше). Бувають і більш серйозні порушення, тому боржники в минулому не можуть оформити звичайний кредит.

Переваги мікропозик: швидке оформлення (до 30 хвилин); мінімальний пакет документів; відсутність поруки та застави; відсутність додаткових комісій, отже, ціна кредиту не підвищиться; є можливість погасити заборгованість достроково; широкий доступ клієнтів.

Недоліком цього виду фінансування є високий відсоток (від 0,5-2% в день, в залежності від суми, строку, установи), але якщо гроші беруться на article463мінімальний термін, то відсотки не мають вирішального значення. Ризик же кредитора компенсується розміром процентної ставки таким чином, що кожен другий займ може бути не повернутий. До того ж, проблемні кредити такого типу можуть бути віддані колекторам, а це не всякого обрадує.

Умови погашення – ануїтетні платежі щотижня, або одноразова виплата всієї суми з відсотками. Платежі здійснюються в офісі мікрофінансової організації, в терміналі, інтернеті за допомогою карти. Важливо заздалегідь з’ясувати спосіб оплати, так як прострочення платежу санкціонується підвищенням відсоткової ставки вдвічі.

Миттєві мікропозик виправдовують свою вартість лише в критичних ситуаціях: невідкладне капіталовкладення в перспективний напрям бізнесу, заміна що вийшли з ладу інструментів, інші очевидні вигоди. Необхідно собі чітко уявляти, за рахунок яких коштів буде погашений борг. Брати мікропозик має сенс, якщо потрібно сума в межах до 30 тисяч рублів, а термін – не більше року. Причиною звернення за мікропозик може бути і негативна кредитна історія.

Коли не варто покладатися на видачу швидких мікропозик? Дрібні кредитні організації не питають про минуле, імно неодмінно поцікавляться справжнім становищем позичальника, і якщо у нього є прострочення та інші проблеми з боргами, то у фінансуванні буде відмовлено.

Перш ніж звертатися за допомогою до приватних осіб, варто перевірити офіційну реєстрацію організації та зібрати про неї деяку інформацію, щоб отримати враження про характер її діяльності та репутації.

З розвитком ринку кредитування деякі мікрофінансові організації спрощують умови позик, і суб’єкти малого і середнього бізнесу можуть розраховувати на фінансування, надаючи гранично чіткий бізнес-план, свідоцтво про реєстрацію, порука фізичної особи або застава на наступних умовах: сума обмежується одним мільйоном рублів і строком не більше 12 місяців, процентна ставка – близько 10% річних.

Альтернативними видами мікрокредитів є кредитні картки, овердрафт (оформляється за допомогою карти), кредит в інтернеті (в системі WebMoney).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?