Новини світу кредитування та банківських послуг.

Мікрокредити

Даремно ми все-таки грішимо на жадібність банкірів. Фору в сто (та що там в сто, в сотні) відсотків їм можуть дати мікрофінансові компанії. Це ті, які оформляють мікрокредити в мікросрокі. Тільки от відсотки у них зовсім не мікро. 10-15 тисяч вони до получки дійсно зайняти можуть. Займаєш, наприклад, 10 000 рублів. Через місяць поверни 15 000 рублів. В абсолютних величинах начебто небагато. У сусіда займати, так йому якраз на 5 тищ потім проставлятися треба. А ну як не вклався в місяць. Та не питання, відсотки виплати і користуйся мікрокредитом далі, лічильник то включений. У мене знайомі комерсанти якось для справи гроші у бандитів, ну тобто у криміналу займали. Під 3-4% в місяць. Мені здавався грабіжницький лічильник. А тут 2-3%, але тільки в день. Порахувати скільки буде на місяць або на рік не так вже складно.

26Я не так давно дізнався, що менеджерам мікрофінансових компаній заборонено говорити про річні і навіть місячних відсотках, дуже вже вони страшні. Можуть тільки добовий відсоток сказати, і то якщо клієнт сильно наполягає. А так говорять конкретну суму до виплати за період. Мені відразу розумні кроти з «дюймовочки» згадуються. Пол зернятка в день мало, а в рік дофіга виходить.

Так що подумайте, перш ніж позичати, коштує воно того? За легкістю отримання мікрокредиту (та й не завжди легкістю) ховається конкретна засідка. Буває, звичайно, що край як потрібно, не від хорошого життя адже в борги влізаємо. Що тоді? Як повернути, якщо нічим?

Та ніяк. Пішли вони всі. Нехай в суд подають і за судовим рішенням потім стягують. Жоден суд не задовольнить грабіжницькі відсотки по мікрокредитів. Договір однозначно буде визнаний кабальним, і на що вони можуть розраховувати, так це на ставку рефінансування. Але по ній за три роки ( строк позовної давності ) не набіжить стільки, скільки у них за місяць.

Тому, моя порада, якщо платити особливо нічим, не рвіть серце, дочекайтеся кращих часів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?