Новини світу кредитування та банківських послуг.

Мікрокредит для фізичних осіб

Що робити людині, якщо терміново потрібна невелика сума грошей, а в борг ніхто дати не може? Взяти кредит готівкою без поручителів у банку? Можливо й таке, але лише за двох умов: чиста кредитна історія; сума кредиту – від 10 тис. рублів (плюс, в ідеалі, наявність якогось джерела регулярного доходу). А якщо людині потрібно не 5 тисяч, а 2-3, причому терміново? У такому разі оптимальним виходом буде мікрокредит.

Якщо залишити осторонь економічну термінологію, мікрокредити для фізичних осіб можна визначити як «гроші до получки». Мікрокредит «врятує» людини, що потрапила в неприємне становище або просто не розрахував особистий бюджет. Як ясно за назвою кредиту, сума його набагато менше тієї, що можна отримати у банку на «невизначені потреби», і становить (у середньому по ринку) від 1 до 5 тисяч. «Класичний» мікрокредит – від 1 до 5 тисяч видається на термін від 1 тижня до 2 місяців. Якщо сума перевищує 30 тисяч рублів, можливо взяти такий кредит і на півроку, але цю опцію пропонують далеко не всі мікрофінансові організації.

Взяти в борг до зарплати

Які стандартні умови цих кредиторів? По-перше, як вже ясно, маленькі суми позики. По-друге, гранично м’які вимоги до позичальника: їм може бути і пенсіонер, і безробітний, і людина з не самою гладкою кредитною історією.  Позичальником повинен бути громадянин у віці від 18 років, що має реєстрацію в місці отримання мікрокредиту; представити для його отримання потрібно тільки паспорт – інших документів не вимагається.

А ось наступний пункт не дуже приємний: відсотки по мікрокредитах можуть досягати прямо-таки астрономічних сум (до 750% річних). Справа в тому, що кредитор, даючи в борг фактично навмання, закладає високий ризик неповернення в процентну ставку, плюс сама сфера cashмікрофінансування в Росії поки недостатньо врегульована на рівні законодавства – а значить, немає межі по процентних ставках. Утім, позичальник у важкій ситуації швидше за все буде згоден повернути 5 тисяч через 30 днів замість узятих у кредитора 3 тисяч. До речі, слід зазначити, що такі кредити поки видаються тільки в рублях.

Оформити мікрокредит можна як по телефону, через оператора мікрофінансової організації, так і шляхом заповнення заявки на сайті. Далі з позичальником зв’яжеться менеджер і домовиться про візит до клієнта додому для видачі грошей і заповнення кредитного договору; деякі мікрофінансові організації пропонують клієнту, при його бажанні, з’явитися в офіс самостійно.

Погашення заборгованості можна зробити декількома способами:

– Готівкою в офісі мікрофінансової компанії – кредитора;
– Безготівковим переказом на її рахунок через будь-який банк;
– Через термінал самообслуговування;
– Через платіжну систему QIWI або Рапіда;
– Готівкою у банків – партнерів мікрофінансової компанії (переклади Contact і т.п.).

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?