Новини світу кредитування та банківських послуг.

Міфічна постанова: обмежувати обіг грошових коштів не будуть

У мережі Фейсбук з’явився скрін Постанови НБУ від 02.12.2013 № 6565 «Про обмеження обороту грошових коштів в особливий період з метою скорочення і обмеження негативних наслідків масового відтоку коштів з обороту банківської системи.
Текст Постанови виглядав так:
в екстреному режимі повідомити керівництву всіх фінансово – кредитних організацій (банків, казначейства, представництва міжнародних фінансових організацій тощо), всіх форм власності про блокування і обмеження грошових операцій, а саме:
– Рух грошових коштів на банківських рахунках всіх типів в національній та іноземній валютах (в т.ч. в електронних національній та міжнародних системах платежів і переказів для фізичних і юридичних осіб);
bank_gov_11_350x264.jpg.aspx– Рух готівкових грошових коштів через системи переведення в готівку, зовнішніх і внутрішніх розрахунків за товари та послуги, на предмет видачі, оплати послуг, перекладів;
– Транзакції коштів у системах інтерент – банк, електронних інтернет-ресурсах та інших електронних системах платежів;
– Валютообмінні операції на готівковому ринку (у т.ч. купівлю / продаж готівкової іноземної валюти за готівкову гривню, купівлю / продаж готівкової гривні за готівкову іноземну валюту, операції купівлі / продажу іноземної валюти на міжбанківському ринку, оплату товарів / послуг по взаєморозрахунках між суб’єктами зовнішньоекономічної діяльності незалежно від терміну виконання зобов’язань за платежами);
– Переведення в готівку, переказ грошових коштів з поточних, депозитних рахунків;
– Операції з цінними паперами, борговими зобов’язаннями.
Постанова довести до керівництва регіональних управлінь НБУ, керівництва банків всіх форм власності, регіональних та територіальних управлінь, представництв та інших фінансових організацій.
Але дана інформація виявилася недостовірною. На сайті НБУ її немає, до того ж, НБУ спростував ці чутки.
«Щодо появи в інтернет – мережі тексту Постанови Правління НБУ від 02.12.2013 № 6565″ Про обмеження обороту грошових коштів в особливий період з метою скорочення і обмеження негативних наслідків масового відтоку коштів з обороту банківської системи “повідомляємо, що Правління Національного банку вказане постанова не брало.
Тому, поширювана інформація є неправдивою. Національний банк не вводив ніяких обмежувальних заходів на грошово – кредитному ринку. Більше того, Національний банк готовий збільшити свою участь на всіх сегментах грошово-кредитного ринку для забезпечення рівноваги та нівелювання ризиків », – повідомила прес-служба Національного банку України.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?