Новини світу кредитування та банківських послуг.

Менше квартир в кредит, більше активів

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Raiffeisen продасть український підрозділ?

Як стало відомо, Raiffeisen Bank International веде переговори з продажу свого українського підрозділу ПАТ “Райффайзен Банк Аваль”. Про це австрійським журналістам у Бухаресті в неділю, 17 листопада 2013, повідомив виконавчий директор банку Карл Севельда, передає Reuters. За його словами, таке рішення обумовлене пошуком способів залучення близько 2 млрд. євро, необхідних для виплати державної допомоги та поновлення статутного капіталу.

У кредитних спілках довгострокові вклади

Незважаючи на скептичне ставлення багатьох громадян до кредитних спілок, за даними Всеукраїнської асоціації кредитних спілок (ВАКС), основну частку депозитного портфеля кредитних спілок-членів ВАКС, а саме 62%, займають довгострокові вклади (більше 12 місяців), 33,4% – середньострокові вклади. Безстрокові і короткострокові вклади в структурі портфеля становлять 2,1 і 2,5%.

Українці менше беруть квартири в кредит

У третьому кварталі цього року українці взяли на 3,3 млрд. грн. менше кредиту на житлову нерухомість, ніж у першому кварталі. За даними НБУ зниження кількості кредитів на квартири спостерігалося протягом усього року. Тоді як споживчі кредити та кредити на комерційну нерухомість зростали.

Нерезиденти скуповують облігації уряду

У період з 1 по 19 листопада обсяг ОВДП у портфелі банків збільшився майже на 280 млн. грн., Нерезидентів – майже на 500 млн. грн., Інших інвесторів – на 420 млн. грн. Про це повідомляється в статистиці Нацбанку. Підвищення попиту приватних інвесторів на державні облігації аналітики аргументують двома причинами. Перша причина – висновок Міністерством на ринок нового виду боргових паперів – коротких ОВДП з терміном обігу 21 день. Друга – підвищення прибутковості за валютними ОВДП до 8,75% на аукціоні 12 листопада. Про це йдеться в статистиці НБУ.

obligacii_500x333.jpg.aspx

Активи зросли

Активи банків України в жовтні 2013 року по порівнянні з минулим місяцем зросли на 0,8% – до 1244 млрд. грн. Про це повідомляється на сайті Національного банку України. З початку року зростання активів банківської системи станоть 10,4%.

Євро і долар: зміни курсу

Курс євро на Міжбанківському валютному ринку з початку 2013-го року виріс на 60 копійок. На 1 січня 2013 курс євро складав 10,483 грн. при продажу та 10,472 грн. при покупці. Сьогодні курс євро становить 11,120 грн. при продажу та 11,108 грн. при покупці. Долар за 11 місяців зріс в курсі на 21 копійку. Якщо в січні 2013-го американську валюту продавали за 8,035 грн. і купували за 8,045 грн., то до кінця року, на 19 листопада, курс становив 8,214 грн. у разі продажу і 8,211 грн. у разі покупки. Якщо розглянути динаміку зміни курсу обох валют, то протягом усього року спостерігалася плавна тенденція зростання.

Бомба в банку

У відділення банку закладено бомбу. Вона знаходиться в підвалі приміщення. Таке повідомлення 20 листопада отримали працівники міліції Рівненської області. Після повідомлення криміналісти обшукали приміщення, але вибухівки не знайшли. Як виявилося, дзвінок був хибним. Через годину спіймали чоловіка, який скоїв помилковий дзвінок. Як виявилося, про бомбу в приміщенні повідомив 27-ми річний житель міста Дубно. Його затримали і відправили в ізолятор Дубенського міського відділу МВС. Стало відомо, що зараз у суді знаходиться ще одна справа про вчинення цією ж людиною крадіжки.

Борг задавнив – суду не буде

Якщо з моменту прострочення платежу пройшло більше ніж три роки, судитися з боржником незаконно. Таке рішення ухвалив 20-го листопада Верховний суд України. ВСУ видав правовий висновок, в якому підтвердив, що п.7 ч.11 ст.11 Закону України «Про захист прав споживачів» забороняє банку вимагати в суді або поза судового порядку повернення боргу.

syd_kredit_500x330.jpg.aspx

Не кредитуватимуть будівельників

Українські фінустанови неохоче співпрацюють із забудовниками, тому що ті не повертають борги за кредитами. Повідомляють у Незалежній асоціації банків України. На початок жовтня частка прострочених кредитів будівельної галузі перед банками перевищує 12%. Крім того, ризики неповернення кредитів великі, оскільки будівництво є капіталомісткої галуззю з тривалим фінансовим циклом.

Використано матеріали з порталу  – banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?