Новини світу кредитування та банківських послуг.

Медична страховка: кому яку вибрати?

Середня вартість поліса медичного страхування, в залежності від його наповнення, коливається в діапазоні від 2 до 7 тисяч гривень за рік. Про те, як його вибрати, які опції обов’язково включити, а на чому можна і заощадити, розповідає експерт.

Експерт.

Я б порадила страховку, яка б включала в себе програму «поліклініка» та програму «медикаменти». Державних «госпрозрахункових» лікарень буде достатньо, тим більше що саме вони видають «лікарняні листи» для працюючих. Приватні клініки можна не включати до переліку обслуговуючих. Це значно збільшить вартість страховки. Програму «медикаменти» можна здешевити за рахунок наявності франшизи, наприклад, 20%. Тобто 80% покриє страхова компанія.

Враховуючи можливість розвитку різних ситуацій, я б порадила все ж включити в clip_image001страховку програму «швидка допомога» і «стаціонар», вказавши що вони покриються при виникненні гострого захворювання. Адже в нинішніх реаліях будь-яка навіть банальна операція з перебуванням в стаціонарі і медикаментами це не менше 15 – 20 тисяч гривень. На програмі «стоматологія» можна заощадити, якщо проблем із зубами немає.

Чи включати одні тільки державні клініки або додати до їх переліку ще й приватні – залежить від ваших уподобань і розміру гаманця. Часто одні й ті ж лікарі працюють в державних і приватних клініках. У державних можуть змусити почекати в черзі, можливо, консультація буде коротшим за часом, ремонт в кабінеті лікаря, наявність одноразових інструментів. У приватних – ремонт, ввічливий персонал, запис на конкретний час, фіксований інтервал консультації.

Потрібно врахувати, що страхові компанії поділяють приватні клініки за рівнем цін. Тобто, в цілях економії коштів, можна включити в страховку невелику приватну клініку недалеко від вашого будинку або роботи, але не включати клініки ВІП-рівня («Борис», «Медиком», «Оберіг»). Враховуючи, що надання допомоги в дитячих поліклініках Києва за погодженням із страховими компаніями не достатньо розвинене, для дитини я б рекомендувала включити в страховку клініки з дитячими спеціалістами («Добробут», «Медісвіт» і т.д.)

Потрібно уважно читати конкретний договір страхової компанії і його розділ «виключення». Також існують внутрішні протоколи для лікарів асистуючої компанії при зверненні пацієнтів. В невідкладну допомогу включені ті ситуації, які виникли гостро, раптово, можуть загрожувати життю людини, в яких людина не зможе сама дістатись поліклініки і потребує консультації бригадою швидкої допомоги. Наприклад, гострі болі в животі, блювота, температура вище 38. Тобто ті ситуації, які можуть закінчитись госпіталізацією пацієнта.

Все, що лікується в домашніх умовах, відноситься до амбулаторної допомоги. Виклик лікаря додому також відноситься до амбулаторної допомоги. Тому, якщо у пацієнта страховкою передбачена програма «швидка допомога» і при грипі зі скарг буде висока температура (39-40), яка не проходить після прийому жарознижуючих, блювота, судоми, то страхова організує й оплатить виклик швидкої допомоги. Якщо в страховці є програма «стаціонарне лікування», то лікарі асистансу, при необхідності, організують госпіталізацію в лікарню і страхова оплатить всі медикаменти, які знадобляться для лікування.

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?