Новини світу кредитування та банківських послуг.

Магія цінників: як працює ціна 0.99

Напевно, ви не раз помічали ціни, що закінчуються на дев’ятку, наприклад 5.99, 29.99 або 999 гривень. Давайте дізнаємось навіщо торговельні мережі виставляють такі ціни і хто від цього виграє.

clip_image002


Магія цифри 9 і її докази

По-англійськи ціни, що закінчуються на дев’ятку, називають charm prices, що можна перекласти як «привабливі» або «магічні ціни». Ось тільки що в них магічного?

Наприкінці ХХ століття в Штатах провели кілька досліджень і підтвердили: ціни з дев’яткою «продають» набагато краще, ніж інші цифри. Роздрібні торговці не забарились цим скористатись. Так, якийсь американський магазин підвищив ціну сукні з 34 до 39 доларів, в результаті продажи виросли на 30%. Ось така магія.

Як це працює: пояснення психологів

Покупці читають цифри зліва направо, що логічно, оскільки найважливіша інформація міститься в першій цифрі зліва. Таким чином ціна 45.99 гривень перетворюється на «трохи більше 40 гривень».

Цікаво: покупці не бачать великої різниці між 20 і 25 гривень, але варто знизити ціну на одну копійку – до 19.99 і 24.99 – як різниця раптом стає істотною.

clip_image003

Коли покупець бачить круглу цифру (наприклад, 50 гривень), у нього виникає враження, що ціна завищена. Тоді як цінник 49.99 говорить про мінімально можливу, розпродажну, ціну.

Хто і навіщо це придумав

Існує кілька версій походження трюку з цифрою 9.

Перша версія приписує авторство американському комерсанту 19 століття Роуленд Мейсі, засновнику відомої роздрібної мережі Macy’s. Таку рекламу бізнесмен розмістив в газеті в 1880 році:

За другою версією, рітейлери повинні сказати спасибі за вдалу ідею засновнику газети Chicago Daily News (заснована в 1876) Мелвілла Стоуну. Щоб обійти конкурентів, що оцінювали свої газети в 5 пенсів, він вирішив встановить ціну в 1 пенс. А так як у потенційних покупців часто не було на руках потрібної монети (однопенсовікі в той час були рідкістю), Мелвілль домовився з місцевими торговцями, щоб вони знизили свої доларові ціни на один пенс, і доставив з банку Філадельфії кілька діжок однопенсовиків. Таким чином, в кишенях чікагцев з’явилися монети по 1 пенсу, у газети Chicago Daily News з’явилися постійні читачі, а чиказькі торговці дізналися про магію цифри 9.

Третя версія свідчить, що за допомогою цін .99 власники роздрібних магазинів страхувались від злодійства . Передбачалось, що при ціні 1 долар продавець може продати товар і привласнити гроші собі, тоді як при ціні .99 йому потрібно відкрити журнал записів і дати покупцеві здачу, тому злодійство виключається.

У Європі ціни .99 з’явилися в 1920-х роках в Чехії. Новатором був засновник взуттєвої фірми Baťa Томаш Батя.

clip_image004

*****

Ціни .99 використовуються багатьма відомими компаніями, наприклад, Apple. Свого часу Стів Джобс наполіг на тому, щоб пісні в iTunes Stores продавались альбомами, а поштучно, по 99 центів за композицію. За перші ж 6 днів таким чином був розпроданий один мільйон пісень.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?