Новини світу кредитування та банківських послуг.

Лихварство і лихвар

Лихварство – це аналог сучасного кредитування, отже, лихварі – попередники кредитодавців.
Після появи кредитних фінансових організацій сучасного зразка лихварство стало елементом минулого, частиною історії.

Треба відзначити, що лихварі давали в борг гроші під досить великий відсоток. Клієнтами лихварів були, як правило, небагаті люди, які використовували зайняті кошти не для розвитку або відкриття власної справи, бізнесу, а для повсякденних потреб, що посилювало їх і так стан. Тому що зустрічаються в літературі персонажі-лихварі представлені як негативні, які проживають некорисне життя за рахунок інших. Ставлення сучасників до лихварів, отже, було негативним.

rostovstikЯкщо заглянути в словник, знайдемо таке визначення поняття «лихварство» – надання в позику грошей під відсотки.

В цілому процедура нагадує сучасний процес видачі кредиту. Адже лихвар надавав певну суму грошей під певний відсоток на певний строк, після закінчення якого позичальник зобов’язаний був повернути позичку лихвареві.

Головна відмінність лихварства від сучасного кредитування в тому, що банки можуть оцінити кредитоспроможність своїх потенційних позичальників і, отже, свої ризики. Для цього вони використовують високі технології, базу даних щодо раніше виданих кредитах. Користуються послугами бюро кредитних історій, яке надає інформацію про потенційних позичальників. Тому сучасні банки можуть тримати на прийнятному рівні ставки по кредитах. Лихварі у свій час, не маючи таких можливостей, свої ризики закладали в високий відсоток по наданих позиках.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?