Новини світу кредитування та банківських послуг.

Ломбардний кредит як альтернатива банківському кредиту

Ще дуже давно у багатьох жителів колишніх країн СНД склалася думка, яке переросло в стереотип: ломбард – це щось погане і темне, те, що може обдурити простого трудягу і не запитає. Люди звикли, що послугами ломбардів користуються одні скупники, члени злочинних угруповань або ж ті, хто давно живе одним бажанням закласти останню тумбочку і тим самим нашкребти трохи грошей на чергову пляшку. Але насправді все не так, як здається. Адже ломбард – це, перш за все, фінансова структура, про яку знають дуже давно. У наш час існує багато споживачів, які із задоволенням користуються послугами співробітників таких установ. Причому їх кількість невпинно зростає з року в рік.

Про права

І правда! Коли людина потребує якоїсь суми грошей, він відразу ж шукає потрібний банк, в надійності якого не сумніваються. Ломбард – це зовсім інше. Щоб скористатися тутешніми послугами, потрібно мати при собі паспорт та цінні речі, які потягнуть на заставу. Те, на скільки вони цінні, визначає оцінювач фінансової установи. Після цього клієнт повинен розрахуватися з боргом за потрібний період. Тільки в тому випадку йому повернуть заставу. В іншому випадку, співробітники ломбарду продають товар через один місяць. На це у них є повне право.

Зазвичай в ломбард приймають ювелірні прикраси, шкіряні речі, антикваріат, наряди з натурального хутра, побутову техніку, комп’ютери, годинник і, звичайно ж, мобільні телефони. Деякі фінансові установи приймають в заставу навіть авто. У деяких випадках – квартири і будинки. Бувають ситуації, коли оцінювачі ломбарду відмовляються приймати речі клієнтів в ролі застави.

Нерухомість приймають тільки після надання паспорта. Звичайно ж, у осіб, які досягли вісімнадцятиріччя. Особи у стані наркотичного та lombardniy_kredit_kak_alternativa_bankovskomuалкогольного сп’яніння не обслуговуються.

Як ставлять «оцінку»?

При оцінці речей, які беруть у заставу, враховується чиста вага коштовності з урахуванням її проби. А ось камені і цінність декоративного розпису до уваги не беруться. При оцінці побутової техніки та електроніки увагу звертають на технічний стан і рік випуску апаратури. В одязі величезне значення має ступінь зносу. Зазвичай одяг приймають тільки в хорошому стані. Таким чином, заставна вартість завжди виходить нижче ринкової.

Річ закладають терміном до місяця з виплатою за користування в розмірі півтора відсотка кожен день. Процентна ставка складається у зворотній залежності. Чим більше термін, тим менше ставка.

При складанні договору споживачеві повертають заставний квиток. У цьому документі ставлять термін завершення застави. Після його закінчення клієнт може повторити свої дії і знову закласти якісь речі, які потягнуть на заставу. Тільки не потрібно забувати, що у разі невиплати, оплата за використання чужих грошей зростає в два рази.

Хто понесе відповідальність?

У разі прийому майна співробітники ломбарду несуть за нього відповідальність. Якщо з речами щось трапляється, фінансова установа зобов’язана відшкодувати шкоду своєму клієнту. Ця процедура передбачена в договорі, який підписують обидві сторони.

Перш ніж скористатися послугами цієї установи, потрібно подбати про наявність ліцензії і умови зберігання речі, прийнятої в якості застави.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?