Новини світу кредитування та банківських послуг.

Ломбард коли фінанси співають романси

Що зробити, якщо терміново потрібна готівка, а в банку або на руках необхідної суми немає, позичити немає в кого?
У такій ситуації можна скористатися послугою ломбарду. Ломбардом називають кредитну компанію, комерційна установа, яка здійснює заставного-позичкові операції, а також зберігання особистих речей громадян.

Перші ломбарди з’явилися у Франції в XV столітті. Назва цих комерційних організацій походить від назви Ломбардії, в якій особливо активно розвивався цей бізнес. Росія з давніх часів славилася лихварями, а термін «ломбард» увійшов до ужитку тільки у XVIII – XIX столітті. Дуже популярними ломбарди були в Радянському Союзі. Адже ломбарди в радянський час були, мало не єдиним місцем, де можна було отримати кредит для здійснення якої-небудь покупки. Закладаючи на час свої речі, люди отримували можливість придбати як найнеобхідніші, так і досить lombardдорогі речі – годинник, золоті прикраси або навіть автомобілі. Безумовно, були і випадки, коли люди закладали особисті речі від безвиході свого існування, щоб якось дожити до наступної зарплати.

Досить довго «географія» була невпорядкована, розрізнена. При цьому утримувачі ломбардів мали непогані доходи від свого бізнесу. В даний час у зв’язку з укрупненням бізнесу в одного господаря може бути кілька «точок», тобто деяка ломбардна мережу. Наприклад, у Москві є об’єднання ломбардів під назвою «МосГорЛобард», що включає 15 ломбардів різних районів Москви.

Цікаво, що крім звичайних ломбардів, які приймають найрізноманітніші речі від населення, є і так звані спеціалізовані, які віддають перевагу окремим категоріям товарів, наприклад, беруть тільки ювелірні вироби, антикваріат або дорогий швейцарський годинник (годинні ломбарди). Також відомі автоломбарди, які приймають в заклад лише автомобілі.

Як здається річ у ломбард? Спочатку в ломбарді річ оцінюється. Якщо клієнт і працівник знайшли взаєморозуміння в питанні ціни речі, складають договір про короткостроковому позику під заставу майна, тобто договір зберігання. Цей договір оформляється в ломбарді шляхом видачі заставного квитка, який являє собою сохранную квитанцію. У квитанції чітко вказані умови і терміни застави. У автоломбарді, наприклад, в квитанції позначать марку, технічні характеристики автомобіля, терміни його повернення і процентну ставку. Термін позики може бути від одного дня до одного року і визначається конкретними умовами даного ломбарду.
Як правило, переважна більшість позичальників вчасно викуповує закладені цінності. Але, якщо позичальник не встигає вчасно викупити своє майно, то ломбард має право виставити річ на продаж на аукціон. Таким чином, після оформлення спеціальних форм документів, кожний з учасників аукціону може стати власником речі, запропонувавши за неї максимально високу ціну на аукціоні.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?