Новини світу кредитування та банківських послуг.

Лізинг спецтехніки: будівельної техніки, вантажівок, тягачів, дорожньої техніки

В даний час дуже поширеним став лізинг будівельної техніки та обладнання, лізинг дорожньої техніки, вантажівок, тягачів.

Під лізингом будівельної техніки слід припускати лізинг автокранів, самоскидів, навантажувачів, екскаваторів, сідельних тягачів з причепами (використовуються для перевезення будівельної техніки великих габаритів), бурових установок. Надаючи будівельну техніку в лізинг, лізингодавець зобов’язується взяти на себе завдання підбору постачальника. При цьому, терміни амортизації будівельної техніки складають 2-3 роки, що сприяє можливості частого оновлення обладнання. Майно, яке використовується за лізинговим договором, повинна в обов’язковому порядку страхуватися, що для всіх сторін договору є гарантією. Питанням страхування в даному випадку може займатися будь-яка із сторін договору: або лізингодавець, або лізингоодержувач, що додатково обговорюється.

lizing_spec_tehniki-300x225З лізингом будівельної техніки пов’язаний лізинг вантажного транспорту. У лізинг можна придбати такі види вантажного транспорту:

– Автомобілі для перевезення невеликих вантажів (загальна вантажопідйомність автомобіля до 1,5 тонн). Амортизаційний термін такого транспорту – від 6 до 12 місяців.

– Фургони з різними причепами (загальна вантажопідйомність до 5 і більше тонн). Амортизаційний термін складає до 3 років.

Лізингодавець залишається власником транспортного засобу на весь термін надання його в лізинг. Він зобов’язаний поставити предмет договору – вантажний транспорт, на облік в ГИБДД. Але, іноді, якщо змушує бізнес, за згодою обох сторін транспортний засіб може бути записано на лізингоотримувача. У такому випадку орендар майна виплачує за нього податок. Також обов’язковим моментом залишається страховка, оформити яку зобов’язаний орендодавець. Після закінчення терміну лізингового договору лізингоодержувач отримує можливість викупити в свою власність транспорт або переукласти договір і в користування отримати новий транспортний засіб.

Зручний лізинг дорожньої техніки (наприклад, тракторів, навантажувачів, бульдозерів, трубоукладачів). Він дає можливість звести до мінімуму витрати на придбання необхідного обладнання за рахунок фіксованих платежів, позначених за договором лізингу, і досить швидко ввести в експлуатацію техніку. Як і у випадку вище розглянутих видів лізингу, у випадку лізингу дорожньої техніки, лізингодавець зобов’язаний оформити страховку на придбану техніку і поставити її на облік в ГИБДД. Терміни амортизація зазвичай до 2 років.

Провідні лізингові компанії надають приблизно однакові умови лізингу. Це авансовий внесок у розмірі 10-30% вартості техніки і до 5 років термін дії лізингового договору.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?