Новини світу кредитування та банківських послуг.

Лізинг обладнання

Устаткування являє собою засоби праці, без яких неможливо уявити жодне виробництво: як крупний завод, так і невеликий бізнес приватного підприємця. Використання нового якісного обладнання підвищує продуктивність праці, знижує собівартість продукції. Також може надавати продукції нових якісних характеристик, що підвищують її конкурентоспроможність на ринку.

З проблемою набуття і періодичного оновлення обладнання стикаються всі виробники. Є два основні варіанти вирішення цієї проблеми: або придбати на свої кошти обладнання, або залучити для цієї мети позикові кошти. Але перший варіант обов’язково пов’язаний з відволіканням фінансових ресурсів з обороту з усіма витікаючими звідси наслідками. Другий варіант не завжди вигідний для виробника, особливо якщо йдеться про підприємства малого бізнесу або про щойно розпочинають свою діяльність організаціях. Але є ще третій варіант, компромісний, – придбання обладнання в лізинг.

Лізинг обладнання – це довгострокова фінансова оренда обладнання, після закінчення терміну якої підприємство отримує право викупити обладнання вже за залишковою вартістю. Протягом усього строку лізингу (оренди), лізингоодержувач (або орендар) виплачує лізингодавцю (тобто лізингової компанії) певні лізинговим договором суми. При цьому власником обладнання до моменту закінчення терміну дії лізингового договору є лізингодавець. Якщо з боку лізингоодержувача виникають порушення умов договору, лізингодавець (або лізингова компанія) має право вилучити устаткування. Отже, лізинг являє собою спочатку забезпечену угоду.

lizing_oborudovaniya-300x221Крім лізингодавця і лізингоодержувача в лізингу беруть участь ще два суб’єкти – це продавець, а також страховик. Продавець продає лізингодавцю цікавить лізингоодержувача обладнання, яке обов’язково страхується на користь лізингодавця від різних майнових ризиків.

Вигідно купувати шляхом лізингу обладнання, яке має не швидкі темпи фізичного зносу. В іншому випадку, після закінчення терміну дії, або навіть раніше закінчення терміну дії лізингового договору, нічого буде вже набувати. До устаткування з повільним зносом відносяться, наприклад, верстати. При укладанні лізингової угоди треба враховувати, що обладнання, яке відносять до так званих неліквідним агрегатам, лізингові компанії в оренду надають неохоче. Адже у лізингодавця може виникнути проблема реалізації такого устаткування у випадку, якщо з вини лізингоодержувача договір про лізинг буде розірваний.

У таких випадках, як правило, лізингодавець вимагає додаткове забезпечення, а також аванс в розмірі близько 20% від вартості обладнання.

Лізингова угода має ряд переваг в порівнянні з кредитною:

1. Процедура оформлення лізингової угоди, простіше, ніж процедура отримання кредиту в банку. Це включає і те, що для оформлення лізингу потрібно набагато менше документів, ніж для отримання кредиту.

2. Підприємства малого і середнього бізнесу, як правило, стикаються з складністю при отриманні кредиту, тим більше, якщо організація не має кредитної історії. А для лізингової компанії для оформлення угоди достатньо добре продуманою бізнес-ідеї і мінімуму документів.

3. Умови лізингової угоди в порівнянні з кредитною вигідніше: при більш тривалому терміні дії договору менше розміри щомісячних виплат.

4. В лізинговій угоді сам предмет лізингу є її забезпеченням. У якості ж гарантій повернення кредиту вимагається надання застави.

5. До закінчення терміну дії договору купується за договором лізингу майно знаходиться на балансі лізингодавця. Це дає ряд вигод лізингоодержувачу: він звільнений від сплати податку на орендоване за лізинговим договором обладнання; зберігається рівновага між власними і позиковими засобами організації-лізингоодержувача. У разі ж кредиту відбувається «обваження» балансу та зменшення можливостей додаткових інвестицій.

6. Застосування прискореної амортизації до об’єкта лізингу дозволяє суттєво знизити його вартість до моменту закінчення терміну договору. У випадку ж з основними засобами, які купуються в кредит, використовується звичайний коефіцієнт амортизації.

Незважаючи на переважання позитивних, вигідних сторін лізингової угоди, все ж є й недоліки. Придбання обладнання по лізинговим договором обходиться організації-лізингоодержувачу дорожче, ніж погашення кредиту. Основні причини цього недоліку лізингу дві: довгостроковість лізингової угоди і та обставина, що ризик за моральний знос майна несе лізингодавець, за що він, безумовно, отримує від лізингоодержувача деяку компенсацію.

В даний час, лізинг вважають не тільки оборудкою фінансової оренди, а також інвестиційним інструментом, який дозволяє вчасно реагувати на зміну кон’юнктури ринку, втілювати в життя виробничі плани, як організаціям, так і приватним підприємцям.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?