Новини світу кредитування та банківських послуг.

Літні інвестиції: куди інвестувати зайві гроші

Припустимо, у вас є гроші, і ви хочете на них заробити. Сума немаленька, але й не захмарна – близько 100 тисяч доларів. Як грамотніше ними розпорядитися, щоб у результаті отримати хороший дохід і зіткнутися з помірними ризиками.

Перша думка, яка прийде на розум українцю, – відкрити в банку депозит і розмістити на ньому накопичені заощадження. По-справжньому багато заробити на такому традиційному інструменті не вдасться, але і страховка від ризику вельми істотна.

Отже, яка ціна питання? Середні ставки за доларовими депозитами в українських банках зараз становлять близько 7% річних. Таким чином, залишивши в банку 100 тисяч доларів на 12 місяців, після закінчення цього терміну на руки отримаємо 107 тисяч доларів США.

Тим, хто не довіряє невеликим і маловідомим на ринку банкам, доведеться змиритися з трохи меншим доходом. Наприклад, розмістивши на депозиті «Капітал» 100 тисяч доларів у банку UniCredit bank , дохід за рік складе 6 тисяч доларів (ставка 6% річних).

У той же час банк, який приваблює найбільше вільних грошей українців – ПриватБанк , – готовий виплатити за таким же вкладом 8% річних. Тобто прибуток від вкладених коштів складе 8 тисяч доларів. Надра Банк і зовсім готовий прийняти гроші на вклад «Фінансовий туризм» під 11% річних. Таким чином, дохід через 12 місяців становитиме 11 тисяч доларів.

Втім, в такому варіанті вкладення грошей є одне «але». Фонд гарантування вкладів обіцяє, що в разі краху банку та його ліквідації повністю відшкодує втрати лише вкладникам, у яких депозит не перевищує 200 тисяч гривень. На внесок у розмірі 100 тисяч доларів повна страховка не поширюється, а значить, потенційний ризик втратити серйозну суму грошей зростає.

У такому випадку можна піти найпростішим шляхом і розбити наявні гроші на чотири рівні частини по 25 тисяч доларів. Поклавши їх окремо на депозит у тому ж Надра Банку, отримаємо менший дохід, але більшу впевненість у цілості коштів.

Ставка за вкладом в розмірі 25 тисяч доларів становить у вказаному фінустанові 10,5% річних. Дохід з згаданої суми за рік – 2625 доларів. Якщо підсумувати дохід від чотирьох таких вкладів, підсумкова сума складе 10500 доларів.

Депозитні вклади в деяких банках

Сума вкладу, $

Загальний дохід за рік, $

Підсумкова сума, $

Доларовий депозит у ПриватБанку
100 000
8000
108000

Доларовий депозит у банку UniCredit Bank

100 000
6000
106000

Доларовий депозит у Надра Банку
100 000
11000
111 000

Доларовий депозит у Надра Банку, розділений на чотири рівні частини
100 000 (чотири депозиту по 25 тисяч доларів кожен)

10500
110500

Гривневий депозит у банку ПУМБ

100 000 (конвертовані в гривню за поточним курсом)

15025 (після конвертації в долар за поточним курсом)

115025 (після конвертації в долар за поточним курсом)

Гривневий депозит у Ощадбанку Росії

100 000 (конвертовані в гривню за поточним курсом)

17115 (після конвертації в долар за поточним курсом)

117115 (після конвертації в долар за поточним курсом)

Є й більш хитромудрий варіант заробітку на депозиті. Щоб отримати велику прибутковість по внеску, можна обміняти наявні долари на гривні і зробити внесок у національній валюті. Середня ставка по них складає зараз близько 17% річних.

Але потрібно враховувати втрати на обміні валюти з долара на гривню і назад після отримання відсотків за вкладом. 100 тисяч доларів при нинішньому обміном курсі перетворяться на 810000 гривень. При ставці в 17% дохід за 12 місяців складе 137700 гривень. Таким чином відсотки разом з вкладом складуть 947700 гривень.

Хитрість у тому, що при спробі обміняти цю суму назад в долари готівковий курс вже може бути іншим. Але якщо припустити, що ставлення гривні до долара буде таким же як зараз, після обміну на руках виявиться 116425 доларів (при курсі покупки доларів 8,14 грн / дол).

Варто пам’ятати, що ставки за вкладами у гривні не в останню чергу привабливіші за цих самих курсових ризиків. І хоча гривня в останній рік залишалася стабільною, ринок зберігає побоювання щодо майбутнього курсу. vopros_280x205

Однак, маючи на заначці 100 тисяч доларів, можна не обмежуватися лише традиційними депозитами. Ще недавно вельми поширеним способом примноження коштів була нерухомість. Але оскільки зараз цей ринок перебуває у стані стагнації і про стрімке зростання цін мова не йде, доходи можуть виявитися не настільки привабливими.

У Києві за 100 тисяч можна купити трикімнатну квартиру в одному із спальних районів. Чи вдасться її продати через рік за велику суму – питання без чіткої відповіді. При цьому потрібно врахувати, що в 2013 році ринок нерухомості очікують серйозні потрясіння. Перше – набрання чинності нових правил оцінювання квартир і будинків.

Послуги з їх оцінці зможуть надавати тільки компанії, що мають спеціальний сертифікат. А таких зараз вдень з вогнем не знайти. Другий фактор ризику – обмеження готівкових розрахунків сумою в 150 тисяч гривень, яке очікується з 1 вересня. Таким чином, купити або продати квартиру за готівку вже не вдасться, і доведеться нести додаткові витрати на банківських послугах.

Іншим способом заробітку може бути здача квартири в оренду. Щомісячний дохід від здачі трикімнатної квартири в спальному районі Києва може становити 6-8 тисяч гривень. Однак потрібно пам’ятати про необхідність сплати податку (15% або 17% залежно від обсягу доходу). Таким чином, чистий дохід складе за 12 місяців приблизно 60-80 тисяч гривень. При нинішньому курсі гривні це близько 7400-9800 доларів.

Ще одним способом вкладення коштів може стати інвестування в пайові фонди. Фірми, які спеціалізуються на їх управлінні, вкладають гроші пайовиків у різні інструменти, такі як акції компаній, облігації компаній і держави, депозити в банках. Однак у такому випадку ніякої гарантії того, що ви отримаєте назад вкладені гроші, немає.

До того ж, як уже писав, компанії з управління активами не працюють безкоштовно. Крім винагороди КУА за управління активами фонду (в середньому близько 2% від середньорічної вартості чистих активів відкритого фонду і близько 1,6% від ВЧА інтервального фонду) та оплати послуг зберігача, аудитора, оцінювача, інвестор зазвичай сплачує комісію при купівлі та продажу інвестиційних сертифікатів .

Маючи 100 тисяч доларів вільних коштів, можна також зайнятися підприємницькою діяльністю, використовуючи гроші як стартовий капітал. Але й тут гарантій повернення бути не може. Потенційну прибуток, як і потенційний збиток, може принести відкриття невеликого магазину, ресторанчика, СТО – все, на що вистачить сил, вміння та фантазії.

Крім того, не слід забувати про перспективність електронної комерції. Реалізувавши вдалу ідею в Мережі, можна примножити стартовий капітал в рази.

Таким чином, варіантів прилаштувати гроші в Україну досить, і кожен сам може судити про те, що вигідніше. Головне дотримуватися одного з основних правил інвестування, яке каже: «Не вкладайте в щось, яким би привабливим воно не здавалося, останні гроші».

Джерело: www.banki.ua

One Response to Літні інвестиції: куди інвестувати зайві гроші

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?