Новини світу кредитування та банківських послуг.

Квартира в розстрочку: альтернатива іпотеці

Купівля квартир від забудовника в розстрочку стає популярним явищем в українців. Цьому сприяє затишшя на ринку іпотечних кредитів.
Починаючи з 2010 року, головним двигуном продажу квартир у новобудовах Києва та Київської області виступила програма розстрочки від забудовника, тим самим істотно потіснивши іпотечні житлові кредити, які банки стали видавати в меншій мірі, у зв’язку з кризою.
Як повідомили в агентстві нерухомості SV Realty консалтингової компанії SV Development, за період з 1 по 31 жовтня 2013 року, по 10 адміністративних районах Києва було продано 1346 квартир в недобудованих будинках.

Найбільшим попитом користувалися двокімнатні квартири (45% угод), 42% припадає на однокімнатні квартири і 13% на об’єкти з трьома кімнатами і більше.

«Сьогодні будівельні компанії роблять акцент на житло економ-класу, тобто одно-і двокімнатних квартир площею 50-70 кв. м. У 30% покупцями є кияни, в 70% – жителі інших регіонів », – уточнив фахівець відділу маркетингу SV Development Сергій Костецький.

За словами керівника відділу продажів об’єктів нерухомості промислово-будівельної групи “Ковальська” Дмитра Плосконоса, купують найчастіше квартири з початковим внеском 50-60% і залишок суми платять у строк до 20 місяців.

bigЗа даними SV Realty максимальна кількість угод (57%) припадає на квартири до 100 тис. дол, 23% в ціновій категорії від 100 до 200 тис. доларів і 20% – у категорії понад 200 тис. доларів.

Вартість квадратного метра нерухомості в розстрочку залежить від ступеня готовності будинку і терміну виплати грошей.
«Найбільш вигідним є придбання квартири на початковому етапі будівництва. Різниця у вартості квадратного метра на різних стадіях реалізації проекту становить до 20% », – розповів заступник генерального директора зі стратегічного розвитку будівельної компанії ТММ Олексій Говорун.
За словами Дмитра Плосконоса, вартість зростає, від багатьох показників ринку, а це не завжди бажання заробити як можливо більше, а і зростання заробітної плати, подорожчання будівельних матеріалів, енергії та багато іншого, ціни поступово підвищуються. У середньому забудовник будує об’єкт 18 місяців.

Згідно з даними відділу аналітики ЖК «Park Stone», за останній рік 70% новобудов в Києві, в яких запропоновані до продажу квартири, введені в експлуатацію в заявлені терміни і близько 2-3% – раніше зазначеної забудовником дати завершення будівництва. Ще в 20% об’єктів терміни закінчення будівництва перенесені на 3-6 місяців, в 8-10% будинків будівництво може тривати на 7-12 місяців довше від заявленої раніше дати.

«У 2011 – 2012 роках забудовники вчасно здавали близько 50% будинків, а в 2009-2010 роках дати здачі в експлуатацію переносили в 90% житлових об’єктів у столиці. Середній термін затримки будівництва житлових об’єктів за останній рік скоротився з 9 до 6 місяців », – підкреслив начальник відділу продажів ЖК« Park Stone »Дмитро Шостя.

За словами експерта, на сьогоднішній день основними причинами затягування будівництва є проблеми з дозвільною документацією та фінансові проблеми забудовника, а не злий намір. «Шахрайські схеми – це не більше 10% всіх недобудов», – додає він.

Умови придбання квартири на виплат у Києві

Житловий комплекс
Термін
Мінімальний внесок
% Річних

Паркові озера
від року до 2-х років
від 10%
Безпроцентна. Якщо при заселення не виплачена вся сума, то оплачується оренда квартири 5-7% річних від вартості

Акварелі
до 3-х років
від 30%
1-кімн. – До липня 2014 безвідсотково, 2-кімн. І 3-кімн до 2 років безвідсотково, до 3-х років – 16%.

Голосієво
від 1 року до 7 років
від 30%
Розстрочка на 1 рік – відсотки не нараховуються, розподіляє загальну суму на дванадцять виплат протягом року. На розстрочку від 1 року до 3-х років передбачено нарахування 8% річних на залишок платежу, від 3-х до 5 років відсоток складе 10%. При покупці квартири в розстрочку на 7 років – відсоток по розстрочці складе 12% річних.

Східна брама
до 5 років
від 30%
Бесспроцентная

Сонячна брама, ТММ
до здачі в експлуатацію
від 30%
Бесспроцентная

Казка
до здачі в експлуатацію
від 25%
Бесспроцентная

Старокиївський
до здачі в експлуатацію
від 25%
Бесспроцентная

Паркове місто
до 4 років
від 5%
Розстрочка на 1 рік – відсотки не нараховуються, розподіляє загальну суму на дванадцять виплат протягом року. На розстрочку від 1 року до 4-х років передбачено нарахування 9-12% річних на залишок платежу

Комфорт Таун
до 10 років
від 10%
до здачі в експлуатацію безвідсоткова, далі 10% на залишок суми

Щасливий
1 рік
від 30%
Розстрочка на 1 рік – відсотки не нараховуються, розподіляє загальну суму на дванадцять виплат протягом року.

Дані: сайти та відділи продажів житлових комплексів, забудовників

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?