Новини світу кредитування та банківських послуг.

Квартира в кредит: покрокове керівництво

КРОК 1 Вивчіть ринок, визначитесь з фінансами

Для початку вам необхідно дізнатися, яка на сьогоднішній момент вартість квартири, яку ви бажаєте придбати. Оцініть, який початковий внесок , яку суму зможете виділяти щомісяця для погашення кредиту, за скільки років хочете розплатитися повністю.

При розрахунку величини початкового внеску відштовхуйтесь від суми, що становить 30% від вартості квартири – це найпоширеніший в іпотечних програмах варіант. Врахуйте також і інші витрати: оплата послуг ріелтора (до 5% від вартості квартири), за розгляд кредитної заявки (до 1000 гривень), за оцінку житла (до 4000 гривень), витрати на іпотечне страхування (до 2,5% від суми кредиту ), приплюсуйте додатково 5000 гривень на можливі непередбачені витрати.

clip_image001Оцінюючи величину щомісячного внеску по кредиту, виходите з того, що на погашення кредиту, виділяється, як правило, не більше половини від загального доходу сім’ї.

КРОК 2 Виберіть відповідну іпотечну програму

На цьому етапі найпоширеніший варіант дії – звернутися до ріелтора. Працюючі в агентствах з нерухомості кредитні менеджери часто відвідують різні тренінги, організовувані банками, і проходять спеціалізовані акредитації. Завдяки цьому вони знаходяться в курсі останніх змін банківських програм і можуть швидко знайти зручну для вас програму кредитування. Одночасно ріелтор буде підбирати підходящі вам варіанти квартир, враховуючи при цьому і вимоги, пропоновані банком.

Природно, послуги професіоналів коштують недешево. Звернення в агентство з нерухомості обійдеться вам в суму, що становить приблизно від 3 до 5 відсотків від вартості квартири. Зустрічається і фіксована оплата (10-15 тисяч гривень для великих міст). Також можливий варіант, при якому оплата ріелторських послуг включається у вартість квартири.

або

Інший спосіб знайти іпотечну програму – найняти іпотечного брокера, який позбавить вас від усяких клопотів, підібравши відповідну схему кредитування. Однак тут варто врахувати, що брокери можуть переслідувати не тільки інтереси клієнта, скільки свої власні, співпрацюючи з банками на взаємовигідних умовах. Вдатися до послуг іпотечного брокера можна, якщо його, наприклад, рекомендували вам знайомі, які отримали кредит на квартиру з його допомогою, і що залишилися задоволеними умовами кредиту. Послуги такого фахівця можуть обійтися порівняно недорого (4-6 тисяч гривень).

або

Нарешті, ви можете впоратися з вибором програми кредитування самостійно, заощадивши на цьому етапі значну суму. Для цього ви повинні вивчити всілякі варіанти кредитування, пропоновані доступними у вашому місті банками. Варіантів може бути дуже багато, причому схеми кредитування змінюються щороку. Якщо у вашому місті кілька десятків банків, можливо, вибрати найбільш вигідну вам іпотечну програму буде нелегко. Однак якщо вибір не такий вже великий, і вам цілком під силу відрізнити умови однієї кредитної схеми від іншої, чи варто витрачати зайві гроші? Правда, поклавшись на власні сили, ви повинні бути готові і самостійно підготувати всі необхідні для отримання кредиту документи. Крім того, ви не зможете розраховувати на знижки, які іноді надають ріелторські агентства. Деякі банки, які воліють працювати тільки через кредитних менеджерів, можуть і зовсім не надати вам докладну інформацію по іпотечній програмі. І далеко не завжди співробітники банку допоможуть вибрати програму кредитування, яка буде вигідна в першу чергу вам, а не банку.

КРОК 3 Отримайте в банку "добро" на оформлення кредиту

Для схвалення кредитної заявки вам необхідно переконати банк у своїй платоспроможності. На цьому етапі дуже важливо підготувати повний набір правильно заповнених документів, необхідних банком. Комплектація пакету документів Може бути різною, але в будь-якому банку вас попросять заповнити анкету і пред’явити документ, що засвідчує особу. Для більшості комерційних банків це може бути і не український паспорт, якщо іноземний громадянин має дозвіл на проживання або дозвіл на тимчасове проживання. Може знадобитися також підтвердження реєстрації за місцем проживання, або документ про тимчасову реєстрацію.

У пакет документів можуть бути на вимогу банку включені документи, що підтверджують джерело і розмір доходу: копія трудового договору, довідка про доходи, виписка з трудової книжки (або її копія), а також документи, що підтверджують освіту та досвід роботи.

Що стосується заповнення анкети, вона повинна переконувати представників банку в тому, що перед ними позичальник, спосіб життя якого дозволить йому своєчасно вносити платежі по кредиту на квартиру і повністю розплатитися вчасно. Якщо ви вирішили не вдаватися до послуг фахівців, будьте готові самостійно відповісти на будь-які питання банківських службовців так, щоб у них не виникло сумнівів у вашій платоспроможності. Першорядне значення при перевірці анкетних даних має їх достовірність. Розгляд кредитної заявки банків може займати до 10 робочих днів.

КРОК 4 Виберіть квартиру

Вибираючи квартиру у відповідності зі своїми побажаннями, не забувайте про те, що вона повинна влаштовувати і банк, в якому ви збираєтеся взяти на цю квартиру кредит. Вимоги, що пред’являються до житла банком можуть бути різними. Швидше за все, вам доведеться пред’явити банку документи по квартирі (поверховий план та експлікація), а також копію свідоцтва про право власності продавця квартири (якщо мова йде про кредит на житло в споруджуваному будинку – договір участі в пайовому будівництві).

На цьому етапі вам також необхідно встановити вартість квартири. Вдавшись до послуг оцінювача. Оцінювач, повинен вселяти банку довіру, тому рекомендується вдаватися до допомоги авторитетних професіоналів.

При зборі документів на квартиру не забудьте перевірити її історію на предмет юридичної чистоти. Розгляд банком документів з обраної квартирі займає звичайно 5-7 робочих днів.

КРОК 5 Застрахуйте ризики

Згідно з чинним законодавством, житло, яке виступає предметом застави по іпотеці, має бути застраховане. Крім того, щоб у випадку втрати платоспроможності і втрати власності на квартиру з незалежних від вас обставин кредит за вас змогла погасити страхова компанія, вам доведеться також застрахуватися самому. Ваші зразкові витрати по цьому пункту складуть: до 0,5% щорічно на страхування житла, до 1,5-2% – страхування життя і працездатності позичальника, страхування титулу (юридичної чистоти житла) – до 0,7%.

КРОК 6 Оформіть кредит на квартиру

Тепер вам потрібно надати банку договір про страхування, і, після перевірки страхових документів, зробити початковий внесок і оформити два основних документи: договір купівлі-продажу з продавцем, і договір іпотеки. Крім того, банк може зажадати укладення договору поруки. Всі документи повинні бути завірені нотаріально.

КРОК 7 Купуйте квартиру

Нарешті, настав час придбати заповітну житлоплощу. Для цього потрібно здійснити державну реєстрацію прав власності на квартиру. На останню процедуру за законом відводиться до одного місяця. Лише після її завершення угода з нерухомістю набуває чинності. Нарешті, після повного грошового розрахунку з продавцем, ви стаєте повноправним господарем житла.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?