Новини світу кредитування та банківських послуг.

Квартира в кредит. Де страховка дешевше?

Страхування життя та нерухомості є невід’ємною складовою тієї суми, яку доведеться сплатити, якщо ви вирішили взяти кредит на житло.
При цьому обов’язковим є лише страхування предмета іпотеки. Це прописано в ЗУ «Про іпотеку».
«Заставодавець зобов’язаний застрахувати предмет іпотеки на його повну вартість від ризиків випадкового знищення, випадкового пошкодження або псування, якщо іпотечним договором цей обов’язок не покладено на іпотекодержателя. У разі наступної іпотеки страхування предмета іпотеки не є обов’язковим », – читаємо у статті 6 цього закону.

ipoteka_kredit_470x319.jpg.aspx

Незважаючи на те, що страхування життя має рекомендаційний характер, політика багатьох банків робить її обов’язковою. Відповідний пункт прописується в договорі, який клієнт укладає з банком. Але існують також банки, кредитні умови яких дозволяють не страхувати життя позичальника. Так, наприклад, в ПУМБ е в разі оформлення позички строком на більш ніж 7 років, страхування життя не передбачено.
Якщо страхування нерухомості передбачає щорічну виплату певного відсотка від загальної вартості житла, то страхування життя позичальника передбачає виплату певного відсотка від суми кредиту.
Оплата обох страховок здійснюється щорічно один раз на рік. Деякі фінустанови пропонують також оформити окрему позику на страховку. Так, наприклад, в Укрсоцбанку можна оформити окремий кредит на страховку, і здійснювати окремі щомісячні платежі по ньому.

Середні ставки по страхуванню нерухомості коливаються в межах 0,1-0,5% річних, а середні показники по страхуванню життя позичальника триматися в рамках 0,3-2% річних. В окремих банках можна самостійно вибрати страхову компанію. Тобто, існує можливість вибрати страховку з меншою процентною ставкою.

Страхування при купівлі житла в кредит *

Назва банку
Страхування нерухомості
Страхування життя позичальника

Укрсоцбанк
0,3-0,6%
0,7%

Сбербанк Росії
0,3-0,4%
0,3-0,4%

Універсал Банк
Від 0,12%
1,9%

ПУМБ
0,3-0,35%
якщо більше 7 років – відсутня

ВТБ Банк
0,23-0,3%
0,23-0,35%

Дельта Банк
0,3-0,5%
0,5%

* Дані колл-центрів станом на 5.11.2013

Слід також відзначити, що багато фінустанов відмовляються пред’являти інформацію про процентну ставі за двома видами страхування, закликаючи отримати більш конкретну інформацію вже безпосередньо у відділенні при оформленні кредиту.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?