Новини світу кредитування та банківських послуг.

Курс валюти до кінця 2015 року: прогнози експертів.

Стабілізацію курсу валюти експерти, в основному, пояснюють сезонним чинником, а також завданням забезпечити спокій на валютному ринку аж до місцевих виборів у жовтні поточного року. Думка експертів про те, чи вдасться НБУ утримати курс у задекларованих рамках до 22 гривень за долар, і чого очікувати від курсу до кінця 2015 року.

Заступник Голови Правління, директор по ринках капіталів УкрСиббанку BNP Paribas Group

clip_image002 Навряд чи варто очікувати істотних змін курсу найближчим часом. Малоймовірно, що отримана Нацбанком валюта буде використана для інтервенцій на міжбанку. Навпаки, НБУ сьогодні робить абсолютно логічні кроки для поповнення своїх золотовалютних резервів – або за рахунок надходжень фінансової допомоги від міжнародних кредиторів (МВФ , ЄІБ та інші організації), або шляхом купівлі валюти на ринку, де періодично спостерігається її надлишок.

Мені здається, можна сміливо говорити про п’ять основних факторах, які будуть зумовлювати настрої на міжбанку в коротко- і середньостроковій перспективі, а відповідно – і впливати на курс:

· Погашення (реструктуризація) держборгу.

· Спекуляції на тему дефолту. Якщо він все ж таки відбудеться попри перші позитивним сигналам про переговори з кредиторами, то він повинен бути повністю керований, тобто йти слідом за успішною реструктуризацією боргу.

· Темпи зростання / падіння експорту та імпорту.

· Можлива (де) ескалація конфлікту на Сході.

· Міжнародні інвестиції (продовження програми МВФ і допомога західних партнерів)

· Як і раніше саме реальний вплив на стабільність курсу може надати паніка населення, але зараз до цього ніяких передумов немає.

Головний експерт відділу операцій на валютному і грошовому ринках ОТП Банку

Основним фактором, що формує курс валюти, буде падіння експортної виручки і продовження емісії гривні для поповнення витратних статей Бюджету. Швидше за все, до виборів наприкінці жовтня курсова політика регулятора посилиться для стабілізації коливань на міжбанку. Так як емісія гривні для виконання соціальних зобов’язань вже стартувала, у тому числі для виплат за вкладами через Фонд Гарантування Вкладів. А до закінчення вересня валютна виручка від аграріїв значно скоротиться. Тому до кінця року ми цілком можемо побачити ситуацію, схожу з тією, яка була в кінці 2014 року.

Президент Українського аналітичного центру.

Дуже складно в Україні робити прогнози в умовах хаосу і бардаку. Ясно одне: курсу нижче 20 гривень за долар не буде. А яким він буде до кінця 2015 року: 22 чи 32 гривні за долар – ніхто не знає. Є ризик і зростання курсу до позначки в 50 гривень за долар.

Зараз літо: бізнес і населення просто не проявляють активності на валютному ринку. Але настане осінь, і потрібно буде купувати валюту НАК Нафтогазу для закупівлі газу, а ще потрібна буде валюта для закупівлі вугілля. Всього потрібно близько 3 мільярдів доларів для газу і близько 2 мільярдів доларів для вугілля. Але на ринку дуже мало валюти. Продажу валюти на міжбанку в 10 разів менше ніж до 2013 року, тому навіть початок скупки валюти НАК Нафтогаз може різко підняти курс до 30 гривень за долар. Але НАК Нафтогаз може і не купувати валюту на міжбанку, а купити її в НБУ із ЗВР. Тоді курс встоїть на рівні 22-25 гривень за долар.

Джерело: Рrostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?