Новини світу кредитування та банківських послуг.

Курс рубля і Крим

У понеділок, 3 березня, фінансова система Російської Федерації пережила справжній шок. Рубль девальвував до історичного мінімуму (більше 37 рублів за долар).
Валютні інтервенції Центробанку склали 11,3 млрд. доларів. Базова ставка, за якою кредитуються комерційні банки, зросла з 5,5% до 7%. Індекс РТС обвалився до мінімуму вересня 2009 – на 12%.
Напружена ситуація в Криму протягом останніх днів продовжує впливати на російську економіку. Проте, на валютному ринку ситуація вже більш-менш стабілізувалась.

clip_image001

«В даний момент курс долара по відношенню до російського рубля знаходиться на позначці 36,08, що всього на 5 копійок вище цін закриття валютного ринку 27 лютого, коли невідомі захопили парламент Криму, – стверджує фінансовий аналітик.
На мою думку, ситуація в Криму почала чинити вплив на рубль лише на цьому тижні, коли президент РФ Володимир Путін вніс звернення до Ради Федерації про використання Збройних сил на території нашої країни. Рубль на тлі цих новин просів на 1.8%. При цьому агресивне підвищення облікової ставки Центробанком РФ в понеділок виглядає своєрідною захисною мірою, спрямованою на зниження ймовірності падіння курсу національної валюти на тлі цих подій ».
Експерти вважають, що пара долар / рубль може повернутися до позначки в 35 рублів після політичної напруги, а також після припинення взаємних погроз введення економічних санкцій з боку Кремля і США. «Інакше, спадний тренд на ринку російської валюти продовжиться, і ЦБ Росії доведеться проводити масштабні інтервенції для стримування курсу ».
У той же час, від російського уряду пішли заяви про те, що економіка країни може спокійно обійтися і без американської валюти. У вівторок, 4 березня, радник президента РФ Сергій Глазьєв сказав, що в разі введення санкцій з боку сенату США Росія буде змушена йти в інші валюти і створювати свою розрахунково-платіжну систему.
«Ми будемо змушені йти в інші валюти, створювати свою розрахунково-платіжну систему. У нас прекрасні торгово-економічні відносини з нашими партнерами на Сході і на Півдні, і ми знайдемо спосіб не тільки обнулити нашу фінансову залежність від США, але і вийдемо з цих санкцій з великою вигодою для себе », – заявив радник президента.

Проте, аналітики не вважають такий сценарій реалістичним у короткостроковій перспективі. «Долар є основною світовою розрахунковою валютою і миттєво відмовитись від використання цієї валюти в своїх розрахунках не зможе жодна економіка.

Потреба у валюті США диктується необхідністю взаєморозрахунків з торговими партнерами. У довгостроковій перспективі це можливо, більше того, останнім часом зовнішньоекономічні контракти все частіше укладаються юанях і євро, але заяви відмовитися від долара тут і зараз безпідставні ».
Економічна ситуація в тій чи іншій країні тісно пов’язана з політичною обстановкою – зовнішньої і внутрішньої. Це показав досвід України, тепер підтверджує і ситуація в Росії. З спадом політичної напруги (якщо криза не затяжна), ситуація, як правило, стабілізується.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?