Новини світу кредитування та банківських послуг.

Курс гривні перспективи на кінець квітня.

Нацбанк поповнив резерви на $ 137 млн. Якщо б не валютні аукціони НБУ , то гривня на цьому тижні зміцнилася б сильніше. Дії центробанку шкодять економіці?Навпаки.

Долар дешевшає котрий тиждень поспіль. З початку місяця його курс на міжбанку знизився вже на гривню. Міжбанк початок квітня котируваннями 26,20 / 26,30 гривень, в п’ятницю ринок закрився на рівні 25,31 / 25,38.


Гривні допоміг надлишок валюти. Ось чому він склався.

  • експортери проводили бюджетні платежі;
  • кілька банків продавали валюту, заведену їх акціонерами;
  • опалювальний сезон закінчився, знизився попит з боку імпортерів.

Нацбанк швидко розібрався в ситуації. І кожен день, починаючи з вівторка, скуповував валюту на аукціонах. Всього НБУ купив $ 137 млн., щодня знижуючи курс відсікання. Якщо у вівторок Нацбанк заявив, що буде купувати долари не дорожче 25,48 гривень, то в п’ятницю знизив планку до 25,37. Найбільший надлишок валюти був в середу і четвер. Банки заявляли на аукціони $ 60 млн. НБУ викуповував половину запропонованого. У п’ятницю банкіри стримали апетити. І заявили на аукціон $ 28,1 млн.

Якби Нацбанк купував менше валюти, то курс долара міг просісти і нижче. Але НБУ вирішував два завдання. По-перше, поповнював резерви. По-друге, зберігав привабливий для експортерів курс. Це важливо тому, що без МВФ єдине джерело валюти – продаж виручки експортерів. І Нацбанк проводив компромісну політику, з одного боку знижуючи курс відсікання, з іншого – не даючи долару сильно впасти.

Через бюджетні платежі залишки на коррахунках не дуже впливали на курс. У банків просто не було вільної ліквідності. З 40,92 млрд. гривень на ранок понеділка до середи вони виросли до 43,269 млрд., потім знизилися до 39,968 млрд. на четвер, і трохи підросли на ранок в п’ятницю до 40,212 млрд. Призначення нового уряду для ринку важливою новиною не стало. Всі чекають перших кроків і відновлення співпраці з МВФ.

Наступного тижня ситуація для гривні стане гірше.

Експортери скоротять продаж валютної виручки. Бюджетні витрати зроблені, зарплати виплачені.

Імпортери збільшать попит. Їм потрібно закривати контракти.

Валюта для капіталізації банків прийшла вже майже вся.

Пожвавлення світового ринку металу збільшить виручку експортерів. Чи заведуть вони її в країну, питання.

Прогноз «Мінфіну» – коливання курсу долара в межах 25,20-25,70. НБУ буде рідше виходити на ринок з валютними аукціонами. Можливо, навіть буде продавати валюту. Основною метою НБУ буде скорочення курсових коливань і по можливості – продовження поповнення резервів. Обсяг ринку навряд чи буде перевищувати $ 380-450 млн. в день. Торги будуть більш жвавими тільки 27-29 квітня через закінчення місяця.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?