Новини світу кредитування та банківських послуг.

Курс гривні: куди рухаємося?

З кожним днем курс долара в Україні піднімається все вище. Більшість банкірів стверджують, що в потрібний час регулятор втрутиться в торги на міжбанківському валютному ринку, і курс відкотиться назад. Тим не менш, сьогодні банки продають долари навіть за 8,95 грн. / дол., а купують і по 8,87.
Якщо скористатися рубрикою «Курси валют» , і вибрати кілька фінустанов для побудови графіка порівнянь, можна побачити, з якою синхронністю почала дорожчати американська валюта в різних банках країни.

Ще наприкінці попереднього тижня банки купували долари за 8,51-8,53 грн. / Дол. Сьогодні ж курси купівлі та продажу знаходяться в районі 8,9 грн. / Дол. Багато банкірів відмовляються давати які-небудь прогнози, посилаючись на те, що курс гривні сьогодні – це питання, що знаходиться більше в політичній, ніж економічній площині.

clip_image001
«Заморожування зовнішніх позик від Росії, невизначеність у політичній ситуації і накопичені борги за газ будуть штовхати курс долара вгору. НБУ буде лише згладжувати різкі коливання курсу. У наявності – дефіцит долара. Поки не буде визначено конкретне майбутнє за зовнішніми позиками, і не буде вирішено питання політичного і громадянського протистояння, існує мало надій на те, щоб побачити курс нижче 9 грн. / Дол. ».
У той же час інші банкіри вважають, що НБУ зможе нормалізувати ситуацію за рахунок інтервенцій і девальвація цього року буде невеликою і плавною.

«Здається, що і в передвиборний рік курсова політика серйозно не зміниться. У тому числі, багато в чому завдяки газовим домовленостям з Росією. Уряд відчуває себе більш-менш комфортно з тими резервами, які зараз є в його розпорядженні. В даний час для України відкриваються зовнішні ринки запозичень, тому при бажанні Уряд може поповнити резерви за рахунок зовнішніх (середньо-а, може бути, і довгострокових) запозичень, – стверджує директор центру торгових казначейських операцій УкрСиббанку BNP Paribas Group Олександр Дуда.
Припускаємо, що невелика плавна девальвація національної валюти може мати місце цього року, але якщо почнеться паніка серед населення, у НБУ є можливість її погасити рішучими заходами за рахунок інтервенцій. З точки зору можливих зовнішніх шоків, Україна відчуває себе набагато комфортніше, ніж у 2008 році ("гарячих" іноземних інвестицій в економіці практично немає), тому такі шоки не приведуть до швидкого відтоку капіталів і відтоку валюти з країни, хоча і принесуть істотні втрати економіці за рахунок спаду в експортно орієнтованих галузях ».
Прогнозувати подальший розвиток ситуації вкрай складно. Можна вірити в теорію відкату курсу до 8,2 грн. / Дол., А можна – у подальшу девальвацію. Проте, вкладники банків сьогодні задаються питанням: «Куди інвестувати? Відкривати депозит в доларах або євро? ». Для того щоб прорахувати можливі ризики, можна скористатися інструментом «Валютні ризики вкладу».

clip_image002

Так, якщо зараз, при курсі 8,9 грн. / Дол., Ми оформимо внесок у гривнях на рік, то ця інвестиція буде вигідніше доларової доти, поки курс не переступить через позначку 9,8 грн. / Дол.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?