Новини світу кредитування та банківських послуг.

Курс гривні: коли зупиниться девальвація?

Прогнози з приводу майбутнього іноземної валюти вельми невтішні: 30 гривень в кращому випадку, 60 гривень – в гіршому.

Як показує практика, динаміку зміни курсу гривні в поточній ситуації передбачити неможливо. Адже ще в грудні Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк стверджував, що середній курс при розрахунку державного бюджету на 2015 рік становить 17 гривень за долар, а фінансові аналітики прогнозували чергове просідання гривні на 30-35% на додаток до вже наявної девальвації, і середній курс на рівні 17-30 грн.

Реальність перевершила всі очікування: вчора міжбанк відкрився доларом по 33,5 грн. Громадяни в паніці від очікування чергового подорожчання продуктів почали змітати з прилавків магазинів крупи, соняшникова олія, сіль, борошно, цукор. Супермаркети навіть почали встановлювати ліміти на купівлю певних товарів. Наприклад, не більше 10 кілограм крупи або 10 літрів соняшникової олії.

У НБУ вирішили застосувати адміністративні заходи, заборонивши до 27 лютого купівлю валюти за дорученнями клієнтів, у тому числі за раніше поданими заявками. Разом з цим, Президент України Петро Порошенко провів нараду за участю прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, голови Верховної Ради Володимира Гройсмана, голови Національногclip_image002о банку Валерія Гонтарєва, міністра фінансів Наталії Яресько, секретаря РНБО Олександра Турчинова та голови Адміністрації президента Бориса Ложкіна.

У ході зустрічі, як потім стало відомо, був напрацьований комплекс заходів, покликаних стабілізувати ситуацію на валютному ринку. Але чи виявиться подібне втручання дієвим?

Вирішення питання стабілізації курсу залишається в політичній площині і, як це не дивно, в даний час знаходиться поза зоною відповідальності НБУ, оскільки останній, фактично, обеззброєний і при всьому бажанні не має можливості кардинально змінити ситуацію на валютному ринку. При поточній ситуації, долар до кінця року може стати 60 грн. Якщо конфлікт на сході припиниться, то курс може повернутися до позначки 30 грн. за долар, – стверджує фінансовий аналітик Альпарі.

– Введення адміністративних заходів впливу на курс є логічною реакцією НБУ на черговий сплеск панічних настроїв на валютному ринку. Регулятор не має можливості надавати прямий вплив на ринок за допомогою валютних інтервенцій, оскільки обсяг золотовалютних резервів в даний час знаходиться на критично низьких позначках. Це не дає можливості ефективно використовувати валютні інтервенції для зміни ситуації на ринку.

Що б там не було, курс долара зараз – одна з найменш передбачуваних реалій сьогодення, і як довго, і назовсім чи, середньостатистична зарплата українців (4012 грн.) Буде дорівнювати $ 120, дізнаємося пізніше.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?