Новини світу кредитування та банківських послуг.

Курс гривні: хто дасть більше?

Світові експерти прогнозують українській валюті падіння курсу. Який самий песимістичний варіант?
На початку вересня Сбербанк Росії оприлюднив спеціальний звіт, в якому оцінив валютну криза в Україні, Білорусії та Казахстані. Згідно з прогнозами росіян, середньорічний курс гривні в 2013 році повинен скласти 8,18 грн. / $, А в 2014 р. – 8,59 грн. / $. Ймовірність валютної кризи протягом наступних 12 місяців російські аналітики оцінили в 82%. Причиною майбутнього зростання курсу гривні Сбербанк Росії назвав зниження золотовалютних резервів.

obmen_val_88x88.jpg.aspx

Прогнози західних аналітиків – більш песимістичні. Так, Moody’s передрікав, що в кінці 2014 року курс гривні досягне 8,9-9,3 грн. / $, А Standart & Poors прогнозував курс 9 грн. / $ Вже в кінці цього року. Німецький Commerzbank у вересні оприлюднив свій прогноз відносно середньорічного курсу гривні в 2014 році в розрахунку 9 грн. / $.
В Україні все інакше. Нацбанк віщає про стабільність курсу, те ж саме роблять і аналітики. Так, раніше Сергій Мамедов, виконавчий директор Незалежної асоціації банків України, повідомив, що різких курсових коливань в середньостроковій перспективі не спостерігається: «За нашими прогнозами, до кінця року вартість долара складе 8,2-8,4 грн. Стабільність гривні забезпечить надходження валюти від експорту зернових і зниження попиту на долари ».
Прихильники негативного сценарію розвитку курсу гривні апелюють до скорочення золотовалютних резервів, експортної виручки від продажу металу і до уповільнення промислового виробництва. Тоді як ті, що пророкують стабільність, вказують на продовжує політику дедоларизації економіки, про яку свідчить збільшення кількості безготівкових платежів. Так, за перше півріччя 2013 їх частка досягла 17,5% від загальної кількості транзакцій з банківськими картами, тоді як за підсумками 2012 цей показник становив усього 12%.

Курс гривні. Прогнози.

Назва організації
Прогноз на 2013 р.
Прогноз на 2014

Standart & Poors (США)
В кінці року – 9 грн. / $

Moody’s (США)

В кінці року – 8,9-9,3 грн. / $

HSBS (Великобританія)
В останньому кварталі – 8,6 грн. / Дол. $
Перше півріччя – 8,6 грн. / $, Третій квартал – 8,8 грн. / $, Четвертий квартал – 8,9 грн. / $

Commerzbank (Німеччина)
8,53 грн. / $ (Середньорічний)
9 грн. / $ (Середньорічний)

Сбербанк Росії (Росія)
8,18 грн. / $ (Середньорічний)
8,59 грн. / $

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?