Вісімнадцятого лютого, коли в центрі столиці загострилося силове протистояння, вартість долара на міжбанку становила 8,83 гривень. Протягом тижня курс іноземної валюти виріс на 14%, переступивши через позначку 10 грн. / Дол. Що буде з курсом гривні в найближчому майбутньому? Які фактори зараз впливають на його динаміку?
Національний банк України неодноразово виходив на ринок з інтервенціями, стримуючи девальвацію гривні. Це, за словами нового голови НБУ Степана Кубіва призвело до того, що обсяг золотовалютних резервів України міг знизитися до 15 млрд. з 17,7 млрд. в січні. Проте, курс гривні не перестає знижуватися.
«Заходи, вжиті Національним банком України 7 лютого, не зупинили подальше падіння національної валюти. Незважаючи на обмеження, відтік грошових коштів з банківських рахунків триває. Сьогодні на міжбанківському ринку України за 1 долар США дають 10,1 гривень. Офіційний курс НБУ 9,42 гривні за долар. У звичайних обмінних пунктах долар коштує вже 11 гривень. Нижче курс тільки в банку, але там валюти в касах давно немає.
– Незважаючи на те, що зіткнення на вулицях Києва припинені, ситуація як і раніше дуже важка. Паніка серед населення триває. Ми припускаємо, що наступного тижня гривня продовжить слабшати. Офіційний курс НБУ може досягти позначки 10,5-10,80 гривень за долар, міжбанківський курс 11 гривень ».
Експерти вважають, що слабшання гривні продовжуватиметься до тих пір, поки в країну не надійде яка-небудь фінансова допомога у великих розмірах (10-15 млрд доларів). Тільки тоді можна буде розраховувати на інтервенції НБУ.
Нагадаємо, що днями голова комітету закордонних справ Європейського парламенту Ельмар Брок заявив про те, що Евросоюз готовий надати Україні фінансову допомогу в розмірі 20 млрд. євро на проведення реформ після того, як у Києві з’явиться новий уряд. Брок запевнив, що подібну підтримку можна буде надати негайно, і країна не залишиться один на один з дефолтом.
Аналогічна заява надійшла і від МВФ. Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявила, що якщо Україна звернеться за фінансовою та економічною допомогою, МВФ готовий її надати.
Водночас Міністерство фінансів України підрахувало , що протягом 2014-2015 років країні знадобиться допомога в розмірі близько 35 млрд. дол. Протягом двох наступних тижнів Мінфіном передбачається отримання кредиту від держав-партнерів: Польщі та США.
Джерело: www.banki.ua
Залишити відповідь