Новини світу кредитування та банківських послуг.

Курс долара: 11 гривень?

Вісімнадцятого лютого, коли в центрі столиці загострилося силове протистояння, вартість долара на міжбанку становила 8,83 гривень. Протягом тижня курс іноземної валюти виріс на 14%, переступивши через позначку 10 грн. / Дол. Що буде з курсом гривні в найближчому майбутньому? Які фактори зараз впливають на його динаміку?
Національний банк України неодноразово виходив на ринок з інтервенціями, стримуючи девальвацію гривні. Це, за словами нового голови НБУ Степана Кубіва призвело до того, що обсяг золотовалютних резервів України міг знизитися до 15 млрд. з 17,7 млрд. в січні. Проте, курс гривні не перестає знижуватися.

«Заходи, вжиті Національним банком України 7 лютого, не зупинили подальше падіння національної валюти. Незважаючи на обмеження, відтік грошових коштів з банківських рахунків триває. Сьогодні на міжбанківському ринку України за 1 долар США дають 10,1 гривень. Офіційний курс НБУ 9,42 гривні за долар. У звичайних обмінних пунктах долар коштує вже 11 гривень. Нижче курс тільки в банку, але там валюти в касах давно немає.
Незважаючи на те, що зіткнення на вулицях Києва припинені, ситуація як і раніше дуже важка. Паніка серед населення триває. Ми припускаємо, що наступного тижня гривня продовжить слабшати. Офіційний курс НБУ може досягти позначки 10,5-10,80 гривень за долар, міжбанківський курс 11 гривень ».
Експерти вважають, що слабшання гривні продовжуватиметься до тих пір, поки в країну не надійде яка-небудь фінансова допомога у великих розмірах (10-15 млрд доларів). Тільки тоді можна буде розраховувати на інтервенції НБУ.

clip_image002

Нагадаємо, що днями голова комітету закордонних справ Європейського парламенту Ельмар Брок заявив про те, що Евросоюз готовий надати Україні фінансову допомогу в розмірі 20 млрд. євро на проведення реформ після того, як у Києві з’явиться новий уряд. Брок запевнив, що подібну підтримку можна буде надати негайно, і країна не залишиться один на один з дефолтом.
Аналогічна заява надійшла і від МВФ. Директор-розпорядник МВФ Крістін Лагард заявила, що якщо Україна звернеться за фінансовою та економічною допомогою, МВФ готовий її надати.
Водночас Міністерство фінансів України підрахувало , що протягом 2014-2015 років країні знадобиться допомога в розмірі близько 35 млрд. дол. Протягом двох наступних тижнів Мінфіном передбачається отримання кредиту від держав-партнерів: Польщі та США.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?