Новини світу кредитування та банківських послуг.

Купюри номіналом 0 і 100 трильйонів існують?

Виявляється, в світі існують банкноти з нульовим номіналом, і навіть з номіналом в сотні трильйонів. Крім цього, в певних місцях планети Земля розплачуватись можна купюрами з мультяшними героями, і навіть – банкнотами з вирізаними особами. Підбірку найцікавіших банкнот світу цього дивіться нижче.
У 2010 році в Індії з’явилася незвичайна купюра номіналом 0 (нуль) рупій. Ініціатором її випуску стала національна організація по боротьбі з корупцією. Антикорупціонери запропонували давати чиновникам, які вимагають незаконну грошову винагороду, хабарі тільки такими купюрами. Зараз банкнота дуже популярна серед населення Індії, і її часто вручають поліцейським чи іншим чиновникам, які вимагають хабара.

clip_image001

А от у США свого часу була випущена купюра номіналом 100 тисяч доларів. Усього таких банкнот надрукували 42 тисячі, і використовувалися вони виключно в процесі розрахунків між фінансовими установами США. Зараз використовуються лише в освітніх цілях.

clip_image002

А ось ця купюра має, напевно, найбільший номінал за всю історію існування планети Земля: 500000000000000000000. Відразу 20 нулів після першої цифри! Дана купюра була видрукувана у вже неіснуючому державі Югославії в 1988 році, в той час, коли країну вразила гіперінфляція, від якої вона страждала до проведення реформ в 1994 році.

clip_image003

А ось такі гроші – справжня мрія дитинства! Долар Діснея – не фантастика, а реальність. Його курс дорівнює долару США, але використовувати його можна тільки в диснеївських парках, на круїзних кораблях, курортах або на приватному острові Діснея. На купюрах 1,5,10 і 50 доларів бачимо мультиплікаційних героїв: Міккі Мауса, Гуффі і Міні.

clip_image004

У нас таку купюру напевно б не прийняли ні в банку, ні в магазині. Але в 1997 році на території африканської держави Заїр (нині – Демократична Республіка Конго) така банкнота була в ужитку. Після повалення тоталітарного режиму Жозефа Мобуту нові власті зіткнулися з проблемою браку готівки, і вирішили протягом недовгого періоду часу використовувати старі купюри – 20 тисяч заїр – з вирізаним обличчям диктатора.

clip_image005

А ось ще одна купюра з безліччю нуликів – 100 трильйонів доларів, яка використовувалась в 2009 році в Зімбабве. У країні, де вага паперових грошей, за які можна купити продукти, часом перевищує вагу останніх, дана купюра – благо для населення.

clip_image006

В Україні поки найбільший номінал є у купюри в 500 гривень. Хоча в 2013 році в Нацбанку говорили про можливість випуску купюри вартістю 1 тисяча гривень. Але коли буде вирішено питання з новою купюрою – поки невідомо. Поки можемо лише милуватись її макетом.

clip_image007

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?