Новини світу кредитування та банківських послуг.

Перекредитування споживчих кредитів та іпотеки

Якщо вас по якихось причинах не влаштовує процентна ставка, спосіб та графік погашення боргу, термін або сума щомісячного платежу, вам зовсім необов’язково брати новий кредит в іншому або тому ж банку, але за іншою програмою, і за його рахунок погашати старий. Все це можна зробити за допомогою одного заходу – перекредитування.

Перекредитування (рефінансування) – відносно нова послуга, якою можна скористатися для отримання більш вигідних або зручних умов при виплаті кредиту. При рефінансуванні ваш кредит повністю погашається в одному банку і відкривається в іншому. Сума, яку ви залишаєтеся повинні іншої організації, дорівнює залишку основного боргу по першому кредиту.

Рефінансування кредиту – досить поширена і популярна послуга, попит на яку обумовлений величезним асортиментом кредитних програм з різними ставками, термінами, умовами погашення. Особливо часто цією можливістю користуються люди, що одержали великий довгостроковий кредит. Перекредитуванням користуються, як правило, для того, щоб заощадити на відсотках за рахунок більш низької процентної ставки.

Вибирати програму перекредитування слід з особливою увагою. Далеко не завжди цей захід принесе належний ефект. Як правило, користуються ним тільки в тому випадку, якщо мова йде про довгострокове споживчому, авто-або іпотечний кредит.dengi23

Причина одна – будь-який банк на початку стягує відсотки, і тільки після цього ви погашаєте основний борг. При розрахунку щомісячного платежу в перший час банк велику частку віддає відсоткам. Ця частка може становити і 90, і 80, і 60%. Поступово вона зменшується, і ви вже можете швидше розплатитися за основним боргом. Виходить, що ви віддаєте сам борг в останні роки чи місяці, в перші ж банк отримує майже всі відсотки.

У випадку, якщо ви вирішуєте перекредитуватися в іншому банку, ви залишаєтеся повинні йому тільки залишок основної суми кредиту, без відсотків, і цей залишок може бути досить великий. Новий банк розраховує платежі за тією ж схемою: спочатку – відсотки, потім – виплата основного боргу.

Враховуючи подібну схему, можна зробити висновок: перекредитування далеко не завжди приносить вигоду, а в деяких випадках, навпаки, стає збитковим для позичальника. Тому вам варто вибирати нову програму як можна більш уважно і для початку проводити розрахунки.

Але в певних ситуаціях навіть невелика різниця в процентній ставці може принести вигоду. Як правило, це крупний іпотечний кредит на тривалий термін, який ви тільки почали виплачувати. У цьому випадку навіть 1-2% річних різниці зможуть перекрити ваші можливі збитки і принести значну вигоду.

При виборі програми слід керуватися одним простим правилом: чим довше ви платили за кредитом старому банку, тим вигідніше повинна бути процентна ставка в новому.

Не варто перекредитовуватися, якщо ви взяли в борг відносно невеликі гроші, якщо до повного погашення вам залишилося кілька місяців, якщо різниця між ставками становить менше 2-3%, а ви вже виплатили досить велику суму. Якщо ви взяли іпотеку на 30 років, і через 5-6 років дізналися про нову, більш вигідною програмою, перекредитування зможе принести вам суттєву економію.

Як рефінансувати кредит?

В першу чергу, вам варто уточнити в старому банку, чи можливе дострокове погашення вашого кредиту в повному обсязі (а саме про це і йде мова). Як правило, банки дозволяють повністю погасити борг через півроку-рік. Якщо це можливо, ви можете діяти далі.

Друге, що необхідно зробити, – знайти більш вигідну програму перекредитування і подати заявку в банк, де ви надалі будете погашати борг. Ви повинні надати стандартний пакет документів (паспорт, довідки про доходи за формою банку, страховку, документи на об’єкт застави, паперу та довідки поручителів, якщо вони є. Крім того, вам необхідно взяти з собою кредитний договір, довідку про залишок боргу , історію погашення кредиту та інші документи зі старого банку, які можуть знадобитися для відкриття нового рахунку.

Надавши повний пакет документів, ви повинні оформити заяву на кредит і пройти всі ті процедури, які ви вже пройшли в старому банку. Рефінансування в даному відношенні практично не відрізняється від кредитування, от тільки гроші використовуються не для нових покупок, а для погашення боргу в іншому банку. Вони перераховуються безготівковим шляхом на рахунок тієї організації, де ви раніше брали кредит.

Перекредитування – не така вже й дешева процедура. Цілком можливо, вам доведеться виплачувати всілякі комісії за одержання коштів, передчасне погашення боргу в старому банку, страховку, оформлення власності в заставу і т.д. Тому користуватися даним способом можна тільки в тому випадку, якщо різниця в ставках досить велика.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?