Новини світу кредитування та банківських послуг.

Купівля та продаж золотих злитків.

На тлі різкої девальвації гривні і галопуючої інфляції українці все частіше замислюються над інвестиціями в золото. Тим більше що купити злиток в кілька грам можна всього за тисячу гривень. На що потрібно звернути увагу здійснюючи операцію, а також як оптимізувати видатки.

Думка експертів.

Директор компанії FIBO Україна

Головним чинником, що впливає на зміну ціни на банківське золото є його реальна вартість на світовому ринку, скоригована на курс гривні до долара США. Істотна зміна світових цін робить помітний вплив на офіційний курс Національного Банку України, на золото і як наслідок – призводить до зміни цін на банківське золото в злитках. Однак більш значиму роль все ж відіграє курс національної валюти до долара США, так як саме в американських доларах вимірюється вартість «жовтого металу» на міжнародному ринку. Ослаблення гривні проти долара США сприяє fin_piramida_500x335.jpg.aspxзростанню цін на золото.

Зараз досить складно говорити про перспективи золота. На світовому ринку спостерігається корекція спадного тренда, спровокована ослабленням долара США. Відновлення зростання вартості дорогоцінного металу на світових майданчиках може надати підтримку і на вітчизняному ринку. Однак НБУ продовжує штучно утримувати курс гривні щодо долара США стабільним. У зв’язку з цим, різких змін цін на золото очікувати не варто, за умови відсутності додаткових факторів, здатних послабити гривню.

Процес інвестування в дорогоцінні метали досить специфічний, особливо враховуючи інвестування в банківські злитки. Одному з недоліків є суттєва різниця між вартість покупки і продажу банківських злитків. Однак враховуючи той факт, що інвестування в золото середньострокове (від 3 до 5 років) і довгострокове (від 5 років) інвестування, ця різниця покривається стрімким ростом активу, особливо враховуючи динаміку ослаблення національної валюти. У зв’язку з цим інвестування в золото є вигідним в середньостроковій і довгостроковій перспективі, особливо в кризові періоди.

Директор департаменту роздрібних продуктів банку « Надра »

Варіанти реалізації банківського злитка можуть бути наступні: продаж дорогоцінного металу банку, передача злитка в дар іншій фізичній особі чи переробка металу в ювелірні вироби. У разі ліквідації банку, в якому клієнт раніше придбав злиток дорогоцінного металу, для його реалізації можна звернутись в будь-який інший банк, який здійснює дані операції.

Для фінустанови немає принципового значення, в якому банку раніше був куплений злиток. Процедура проведення такої операції передбачає обов’язкову експертизу злитка перед його придбанням. Дану експертизу проводить сертифікований експерт-співробітник банку, що здійснює покупку злитка. Якщо у експерта немає можливості самостійно провести контрольне визначення проби банківських металів, то експертизу здійснює Національний Банк, чи лабораторія, акредитована відповідно до законодавства України про метрологію та метрологічну діяльність. Ціна на покупку металів встановлюється в єдиному порядку як для «своїх» злитків, так і для «чужих». Додатково банк стягує комісію за проведення експертизи згідно з тарифами фінустанови.

Злитки дорогоцінних металів можна зберігати як в банківських скриньках, так і в будь-яких інших місцях, захищених від доступу третіх осіб. Однак найбільш вигідний варіант зберігання злитка – його розміщення на депозиті в банківських металах. Такий спосіб забезпечує не тільки безпеку, але й додаткову вигоду у вигляді нараховуються банком відсотків.

Менеджер операцій з банківськими металами управління казначейства VAB Банку.

Основних варіантів подальшої реалізації злитка два – продаж уповноваженому (комерційному) банку та продаж через управління НБУ в обласних центрах. Оцінка найчастіше безкоштовна, хоча в деяких комерційних банках можуть стягувати плату за цю операцію. В НБУ при продажі будь-якого злитка від продавця зажадають повної ідентифікації, в комерційних банках, як правило, до 150 тисяч гривень ідентифікація не потрібно.

Кожен з уповноважених банків самостійно визначає політику в операцій покупки-продажу злитків. Хтось із банків може взагалі не купувати злитки, навіть продані цим же банком раніше, хтось може «чужі» зливки купувати дешевше. У нашому банку не передбачені окремі курси для «своїх» і «чужих» злитків.

Як правило, в Україні продаються злитки виробників зареєстрованих Лондонською асоціацією ринка дорогоцінних металів (LBMA). Злитки цих виробників продаються / купуються без обмежень у більшості країн світу. Навіть якщо виробник припиняє свою діяльність, злитки зроблені ним залишаються в легальному обороті.

З точки зору прибутковості, вигідніше зберігати злитки на банківському депозиті. З точки зору мінімізації ризиків, ліквідності та інше, тоді потрібно оцінювати ці фактори по кожному з варіантів зберігання.

Пропозиції з продажу штампованих золотих злитків банками:

Банк

Вага злитка

Курс продажу, грн. / г

Діамантбанк

1 грам

647

Хрещатик

 

650

ОТП Банк

 

650,3

Надра Банк

 

651

АВАНТ-БАНК

 

655

Перший Український Міжнародний Банк

10 грам

574

Діамантбанк

 

582

Хрещатик

 

583

Київська Русь

 

587

Авант-Банк

 

590

Перший Український Міжнародний Банк

50 грам

562,8

Діамантбанк

 

564,5

Авант-Банк

 

565

Хрещатик

 

572,5

Київська Русь

 

577

Надра Банк

100 грам

591,7

Авант-Банк

 

560

Перший Український Міжнародний Банк

 

561,68

Діамантбанк

 

562,5

Хрещатик

 

571

Пропозиції щодо купівлі штампованих золотих злитків банками:

Банк

Вага злитка

Курс покупки, грн / г

Юнекс Банк

1 грам

586

Київська Русь

 

530

ОТП Банк

 

520,3

Діамантбанк

 

518

Надра Банк

 

517,7

Надра Банк

10 грам

515,1

Діамантбанк

 

515

VAB Банк

 

506

ОТП Банк

 

495

Фінансова ініціатива

 

490

Надра Банк

50 грам

514,75

Діамантбанк

 

512

VAB Банк

 

501,2

Фінансова ініціатива

 

490

ОТП Банк

 

489,8

Надра Банк

100 грам

514,55

Діамантбанк

 

511

VAB Банк

 

501,2

Фінансова ініціатива

 

490

ОТП Банк

 

488,5

Джерело: Prostobank.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?