Новини світу кредитування та банківських послуг.

Купівля боргів фізичних осіб

Раніше ми вже розглядали можливість продажу боргів фізичних осіб банками, законодавчу і моральну складову даного процесу. Тепер варто поговорити про те, хто ж займається купівлею боргів фізичних осіб. Кому це вигідно і цікаво.

Почнемо з того, що процес цей має місце бути і цікавий він для обох сторін, як продавця, так і покупця. Банк знімає з себе всі обов’язки, відповідальність та іншу головний біль з повернення заборгованості, а колекторська фірма має можливість заробити на стягнення вже не в чужу кишеню, задовольняючись відсотками, а в свій власний.

Основна тема для обговорення при купівлі боргів фізичних осіб, як і при будь-якій іншій покупці, це якість і вартість товару. Поганий товар продається дешевше, хороший задорого.

Це означає, що якщо Ви довгий час не оплачуєте кредит , є неконтактним або неплатоспроможним клієнтом, не обіцяли погасити заборгованість найближчим часом, то Вашу заборгованість, наприклад, в 100 тис.  продадуть за 5 тисяч. Отже, щоб колекторській фірмі окупити витрати з купівлі Вашого боргу їй достатньо стягнути з Вас не більше 10-ти тисяч . А далі думайте самі.74

Разом з тим, «хороші борги» банк ніколи не буде продавати. Якщо Ви періодично оплачуєте, хай і незначні суми в погашення заборгованості, або обіцяєте це зробити, не ховаєтеся і йдете на контакт зі співробітниками банку, тобто залишаєте кредитору шанс на успішне (для нього) розвиток подій, Ваш борг ніколи не буде проданий. Можлива лише тимчасова передача Вашого договору в роботу колекторському агентству. Як і куди посилати в цьому випадку колектора ми вже розповідали в попередніх статтях.

До теперішнього часу процес покупки боргів фізичних осіб законодавчо не врегульовано і сторони діють за принципом: "що не заборонено, те дозволено». Але в цій процедурі є і третя сторона – сам боржник (тобто ми з Вами), і в відсутність чіткої законодавчої бази, у нас є шикарна можливість вставляти палиці в колеса даному процесу.

А якщо вже вирішили погасити заборгованість колекторському агентству, то торгуйтеся до останнього. Остаточна сума Вашої оплати по кредиту повинні бути мінімальною і закріплена не просто рукостисканням з колектором, а письмовим договором. А в ідеалі-ув’язненим в суді мировою угодою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?