Новини світу кредитування та банківських послуг.

Куди рухається гривня, прогноз курсу на тиждень.

Гривня росте третій тиждень поспіль. Здавалося б, нонсенс з оглядкою на політичну нестабільність, затримку з траншем МВФ і загострення популізму. Ось у чому справа.

Гривня додала 67 копійок за тиждень. З 26,55 / 26,70 за долар вранці в понеділок до вечора п’ятниці національна валюта виросла до 25,88 / 26,00. Додалося роботи і НБУ , який для того щоб погасити явні перекоси провів цілих три аукціони з викупу валюти у банків . Регулятор викупив в ЗВР $ 44 млн. в межах курсу відсікання – не вище 26,10 гривень.


Ось основні причини зміцнення гривні на цьому тижні:

1) зниження гривневої ліквідності в банківській системі – залишки на коррахунках банків за тиждень впали з 42,020 до 36,121 млрд гривень;

2) вдала перевага пропозиції валюти над попитом за рахунок продажів валюти експортерами, які закривали в кінці минулого і початку цього тижня свої бюджетні платежі;

3) своєчасний вихід на ринок Нацбанку з аукціонами з викупу долара. Регулятор сформував більш-менш стабільний і прогнозований для учасників ринку тренд на поступове зміцнення гривні;

4) сприятливий розклад в п’ятницю. Європа і США відзначають Страсну п’ятницю і не працюють. Продавати виручку експортерам потрібно, але імпортери отримають валюту тільки в понеділок-вівторок. Зрозуміло, що імпортери не поспішали витрачатися. За рахунок цього виникла зайва пропозиція валюти. Результат – падіння курсу долара на міжбанку в п’ятницю .

Перемога гривні піррова? Не факт. Наступного тижня експортери будуть заводити валюту для гривневих платежів по місяцю і за перший квартал. Це дозволить збільшити обсяги торгів на міжбанку і збалансувати попит і пропозицію на ринку не тільки за рахунок аукціонів НБУ. Але ситуація для гривні залишається тривожною. Рівновага на міжбанку хитка, а в політикумі сформувався вибухонебезпечний коктейль.

Чого очікувати на валютному ринку на наступному тижні? Волатильність посилиться на початку тижня. Цілком можливе повернення котирувань в межі 26,50-27,00 до 31 березня. Прогноз за курсом долара на весь тиждень – розширення спреду і посилення волатильності в широкому коридорі 26,00-27,00.

Джерело: Мінфін

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?