Новини світу кредитування та банківських послуг.

Куди піде гривня після Нового року?

Прогнози західних аналітиків щодо курсу гривні в 2014 році досить таки песимістичні. У Moody’s переконані, що до кінця наступного року показники української валюти досягнуть 8,9 – 9,3 грн. / $.
Британський HSBS ставить на 8,6 грн. / $ У першому півріччі і на 8,9 грн. / $ У четвертому кварталі. У Німеччині Commerzbank говорить про середньорічний показнику 9 грн. / $. А Сбербанк Росії раніше передбачав 8,59 грн. / $. У той же час компанії, що працюють на українському ринку, менш схильні вірити в негативні сценарії. Банки довіряють регулятору.
«Національний банк України веде досить гнучку валютну політику, уникаючи всіляких перекосів на валютному ринку, як власне всякий інший центробанк світу. Якщо гривня різко зміцнюється або різко дешевшає, НБУ завжди вийде на ринок з інтервенціями і згладить такі сплески, – стверджує Скарбник ПАТ «АВАНТ-БАНК» Дмитро Власов.
Я думаю, що Нацбанк і далі буде проводити гнучку валютну політику в межах певного коридору, який ліквідує можливість різких коливань курсу гривні проти американського долара ».

Аналітики вважають, що на початку наступного року значних змін курсу спостерігатися не буде. «Цілком можливо, що на початку 2014 року курс гривні буде коливатися в межах 8,10-8,25 грн / долар США – це не надто сильно відрізняється від усередненого діапазону поточного року, – стверджує старший аналітик Альпарі Анна Бодрова.
grivnu_500x352.jpg.aspx Відносини з ЄС і призупинення євроінтеграції навряд чи позначаться негативним чином на позиціях української валюти, гривня в останні півроку стала більш гнучкою і буде, швидше за все, адекватно реагувати на новинний потік. Протягом 2014 курс гривні цілком може знаходитися в більш широких рамках і складати 8,00-8,50 грн / USD ».
Крім цього, експерти стверджують, що девальвація в розмірі 10-15%, навпаки, заохочує економічне зростання ринку країни, не завдаючи шкоди банківській системі. Як заявив генеральний директор інвестиційної компанії Concorde Capital Ігор Мазепа, девальвація гривні до 8,5 грн. за долар не вирішить проблем української економіки. На його думку, зараз потрібен курс 9 – 9,5 грн. / Дол.
Не вдаючись до песимістичних судженням, аналітики водночас рекомендують не боятися можливих коливань курсу в майбутньому.

«Сьогоднішній курс гривні до долара США щодо збалансований. Відбуваються природні валютні коливання в одну або іншу сторону. І треба відходити від тієї догми, що курс гривні має бути фіксованим по відношенню до курсу долара. Сьогодні курс гривні може бути 8,19, завтра – 8,15, – стверджує Дмитро Власов.
І в цьому немає нічого страшного. Просто наші люди дуже люблять створювати паніку, якщо курс гривні хоч трошки поворухнеться в ту або іншу сторону. Наприклад, за один день євро проти долара може подорожчати або подешевшати на 1-3%. І ніхто не панікує. Якщо брати більш довгостроковий період, то, наприклад, за півроку з 15 липня 2008 року по 15 січня 2009 долар США виріс по відношенню до британського фунта стерлінгів майже на 27% – з 2,0056 до 1,4656 доларів за один фунт ».
Чиї прогнози збудуться, і яку користь країні, банківській системі та кожній окремій людині вони принесуть, дізнаємося з часом.

Використано матеріали з порталу  – banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?