Новини світу кредитування та банківських послуг.

Куди інвестори вкладають кошти, коли зростає курс

Американські інвестори, налякані сильними коливаннями на валютному ринку, кинулися вкладатися в глобальні біржові фонди акцій з хеджуванням валютних ризиків, що зробило останні найпопулярнішим фінансовим продуктом 2015 року.

У 2014 році долар США зміцнився на 19% і інвестори спостерігали ситуацію, коли прибуток від зростання зарубіжних ринків був з’їдений збитками через знецінення іноземних валют по відношенню до долара.

«Люди вкладають мільярди доларів у фонди цього типу, стверджуючи, що не хочуть залишатися на 100% незахеджованими», – зазначає Лучіано Сіракузано, головний інвестиційний стратег компанії WisdomTree Investments (NASDAQ: WETF) в Нью-Йорку.

Багато хто вважає, що на фінансовому ринку недостатньо інструментів для інвесторів, охочих вкластися в міжнародні активи. Захеджовані ETF управляють активами на суму близько 31,5 млрд доларів, що в п’ять разів більше, ніж у 2011 році. При цьому, за даними WisdomTree, сукупні активи всіх глобальних фондів акцій перевищують 275 млрд. доларів.

«Є 40 країн, де фондові ринки мають достатній розмір для застосування продуктів з хеджуванням валютних ризиків. Якщо ви шукаєте підходящий ETF, у вас є вибір із сотень фондів, що мають портфель американських акцій. Але скільки таких фондів в єврозоні? А в Китаї всього дюжина. Чи достатньо цього для другої за розміром економіки? », – Вважає головний директор з інвестицій фірми Cumberland Advisors у Флориді, яка управляє капіталом на суму 2 млрд. доларів і інвестує тільки в ETF акцій.

Фірма WisdomTree, чиї активи в ETF становлять близько 44 млрд. доларів, – лідер в сегменті захеджуваних ETF з часткою в 80% ринку. Два інших

clip_image001

ключових гравця – Deutsche Bank (XETRA: DBK) з активами 5,2 млрд. доларів, а також BlackRock (NYSE: BLK), керуюча 1 млрд. доларів у фондах такого типу.

Представники всіх трьох фірм заявили, що планують розширити лінійку пропонованих продуктів з хеджуванням валютних ризиків.

Компанія Guggenheim Investments, яка має власні валютні ETF з активами 1,1 млрд. доларів, також розраховує запустити захеджовані ETF. Сукупні активи фондів цієї компанії складають понад 28,8 млрд. доларів.

Валютні коливання

Зростаюча волатильність ринку Форекс сприяла зростанню попиту на захеджувані ETF.

У той час як ФРС США завершила програму друкування грошей, центральні банки Європи і Японії в розпалі реалізації аналогічних програм. У результаті торік долар дістався до найвищої з 2003 року позначки відносно євро і досяг семирічного максимуму по відношенню до ієни.

Сильний долар веде до скорочення прибутку від зарубіжних інвестицій, коли вона конвертується в американську валюту.

Додд Кітслі, глава відділу з управління фондами ETF підрозділи Deutsche Bank Asset & Wealth Management у Нью-Йорку, вважає, що ця тенденція продовжиться ще кілька років. У ситуації зміцнення долара захеджовані ETF обганяють по прибутковості своїх конкурентів, не мають хеджування.

Котирування паїв захеджованого фонду WisdomTree Europe Hedged Equity Fund виросли на 8,4% з початку року, в той час як його прямі конкуренти iShares Europe ETF (NYSEARCA: IEV) і Vanguard FTSE Europe ETF (NYSEArca: VGK) додали лише 0,5% .

За даними ETF.com, в 2015 році приплив коштів у захеджуваний фонд HEDJ ETF склав 3,1 млрд. доларів – близько половини сукупного січневого припливу капіталу в захеджувані ETF на суму 5,9 млрд доларів. Торік прибутковість фонду склала 6,6%, в той час як iShares Europe ETF і Vanguard FTSE Europe ETF втратили 6% і 6,6% відповідно.

Інвестиція того варте?

Однак хеджування обходиться дорого. Залежно від процентних ставок в конкретній країні, витрати можуть перевищити вигоди. Так стверджує Брендон Ахерн, головний директор з інвестицій фірми KraneShares з Нью-Йорка. Торік ця фірма запустила ETF китайських акцій.

Валютний ризик зазвичай хеджуєтся шляхом покупки форвардних контрактів та їх щомісячного поновлення. Витрати на хеджування враховують різницю між місячної процентною ставкою в США і в цільовій країні інвестицій. Якщо американська ставка вище, витрати на хеджування стають негативними, що означає прибуток для інвесторів у вигляді різниці процентних ставок. Якщо ж ставки вище на цільовому ринку, це веде до реальних витрат для інвесторів.

У підсумку витрати на хеджування в країнах з високими процентними ставками, як Мексика, Індія та Бразилія, вище, ніж у країнах з низькими ставками в єврозоні, Японії і Великобританії.

Свіжі дані WisdomTree показують, що витрати на хеджування валютних ризиків швейцарського франка, ієни і євро близькі до нуля, а хеджування британського фунта коштує близько 30 базисних пунктів, що теж порівняно мало.

Крім значних витрат на хеджування в країнах з високими процентними ставками, операційні витрати також непомірно великі – близько 0,54% активів під управлінням проти 0,12% у найбільшого глобального фонду акцій Vanguard FTSE Europe ETF або 0,14% у фонду iShares Core MSCI Europe ETF.

Також можуть виникнути альтернативні витрати у вигляді упущеної вигоди, якщо іноземна валюта несподівано зміцниться. Білл Белден, директор з розвитку фірми Guggenheim в Чикаго, звертає увагу, що зростання курсу валюти є істотним ризиком. Однак він не вважає, що людям слід приймати інвестиційні рішення, з оглядкою тільки на валюту.

«Власникам капіталу треба шукати нові можливості для вкладень. Очевидно, валютний ризик є важливим чинником цих можливостей. Однак він не повинен вважатися важливіше інвестиційного портфеля або розглядатися окремо від нього », – заявляє Белден.

Джерело: Insider.pro

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?