Новини світу кредитування та банківських послуг.

Криза і бізнес

Успішний бізнес, який постійно знаходиться в розвитку – запорука економічного благополуччя будь-якої країни. В умовах глибокої кризи в Росії, у сфері, як дрібного, так і великого бізнесу, виникло безліч проблем, які зачепили всі галузі промисловості і породили невизначеність у завтрашньому дні. Які перспективи розвитку російського бізнесу в 2009 році?

Ясно одне – зараз вже розсіяні всі ілюзії з приводу того, що криза мине і не зачепить бізнес структури. На даний момент, багато дрібні і середні підприємства знаходяться на межі банкрутства, і навіть великі корпорації, гіганти промисловості відчувають серйозні фінансові труднощі.

Серед проблем, які найбільше вплинули на нормальне функціонування економіки країни, можна виділити: проблеми на фондовому ринку – падіння курсу акцій, відтік інвестицій іноземного капіталу, спад виробництва і обсягів експорту. В умовах кризи, компанії змушені скорочувати витрати, а це б’є в першу чергу по рядовим співробітникам, в результаті скорочення робочого штату.

Вже на початку 2009 року, стало очевидно, що криза залишила такі наслідки:

1. Впала купівельна спроможність населення, в результаті зниження рівня доходів. У свою чергу, малий попит на продукцію, змусила підприємства скоротити виробництво. В результаті цього, бізнес зазнає збитків.

2. Жорсткість кредитної політики, збільшення відсоткової ставки, зниження обсягів автомобільних і іпотечних позик. Боязнь населення користуватися пропозиціями банків, у результаті невпевненості у своїй фінансовій ситуації.

3. Низький попит на автомобілі та житло, в результаті чого великі збитки терплять автозаводи і їх дилери, будівельні організації та кооперативи.

4. Зазнають збитків товарні організації, на складах яких, скупчується нереалізований товар.

krizis_i_biznes-300x205Список проблем, що виникли через кризу, можна продовжувати довго, проте зрозуміло, що від того як буде розвиватися економіка в 2009 році, залежить не тільки благополуччя бізнесу, але і пересічних громадян РФ.

Зараз політики ведуть розмови про те, що бізнесу потрібно оздоровлення, тим самим маючи на увазі, що на ринку зможуть встояти лише найсильніші. До таких компаній відносять великі організації, які зможуть гнучко прийняти нові умови і грамотно скласти бізнес-плани свого розвитку в посткризовий період.

Тим компаніям, які не зуміють пристосуватися, доведеться покинути список учасників ринку.

У той же час, охолодження відносин з іноземними імпортерами, призведе до очікуваного підвищення попиту на вітчизняні товари. Також очікується низка поглинань і злиттів різних компаній з метою об’єднається в умовах кризи, так як більше шансів вижити не одинакам, а великим торговельним мережам.

Щоб успішно пережити економічну кризу, підприємствам уряд радить не вступати в ризиковані проекти і інвестиції, не розраховувати на швидкий прибуток, а зосередити свою увагу на менш прибутковому, проте стабільному і безпечному заробіток.

Також державна допомога, прийде тільки стратегічно важливим підприємствам країни, тому більшості компаній доведеться самотужки боротися з кризою. Очікуване скорочення обсягів міжнародних кредитів, вплине на розвиток бізнесу. У такій ситуації перевагу матимуть ті компанії, які мають невелику частку позикового капіталу в своєму бізнесі.

Якщо підсумувати все вищесказане, можна зробити висновок, що на розвиток російського бізнесу в 2009 році, будуть впливати такі фактори: стабільність курсу валют, ціна на нафту, взаємини з країнами Євросоюзу і США та виконання антикризових програм.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?