Новини світу кредитування та банківських послуг.

Криптовалюта: що це таке і які перспективи її поширення – думка експертів

Що таке криптовалюти? Які вони бувають? Чим забезпечені? Чому такі валюти отримали своє поширення саме зараз? Які перспективи їх поширення? –

Криптовалюта – це цифрові монети, захищені від підробки, які можна зберігати в електронних гаманцях і переводити між гаманцями. Але у криптовалюти відсутній емісійний центр і кожен кріптокошелёк є банком. Тобто, кожен бажаючий може створювати таку валюту, встановивши вдома потужний комп’ютер.

Найвідомішою і найпоширенішою криптовалюта на сьогодні є Bitcoin. Криптовалюта нічим не забезпечена і існує чисто на довірі користувачів.

Основна перевага, яке приваблює користувачів Bitcoin, це анонімність. Але будь-яка держава хоче отримувати доступ (наприклад, за рішенням суду) до персональних даних, щоб протидіяти злочинності. На сьогодні є випадки використання криптовалюти для оплати наркотиків, терористичних актів, вбивств на замовлення і такі факти виступають проти поширення таких систем платежів.

Поки буде існувати анонімність, криптовалюти працюватимуть. Як тільки відбудеться деанонімізація, популярність таких розрахунків може впасти до мінімуму.

Якщо виключити використання криптовалюти для кримінальних операцій, то це забезпечить нові можливості для фінансових технологій і дозволить споживачам економити гроші.

Криптовалюта – електронна валюта, емісія якої заснована на криптографічних методах і схемою доказу Proof-of-work. Дії відбуваються децентралізовано в розподіленійкомп’ютерній мережі.

Основною метою було створити систему незалежних угод, коли електронний платіж відбувається без впливу зовнішнього регулятора, тобто без можливості скасувати, заблокувати або оскаржити транзакцію. Для функціонування і захисту платежів використовуються криптографічні методи, при цьому інформація про транзакції не шифрується і завжди доступна у відкритому вигляді.

Сьогодні в світі налічується більше 1,7 тис. Віртуальних валют. Понад 600 серед них є активними, а ринкова вартість 30 валют більше $ 1 млрд. Інтерес до віртуальних валют різко зріс після досягнення рівня капіталізація Bitcoin $ 1 млрд.

Bitcoin перша криптовалюта, яка була створена в 2009 році. Bitcoin можуть використовуватися для обміну на товари або послуги у суб’єктів, які їх визнають. Обмін на класичні валюти відбувається через онлайн-сервіс обміну цифрових валют, інші платіжні системи або обмінні пункти.

До ряду переваг Bitcoin можна віднести: відкритий код криптовалюти, безмежні можливості транзакцій, пірінгову мережу криптовалюти і відсутність інфляції, оскільки кількість монет в цій системі зростає з певною швидкістю, яка повинна збігалася зі швидкістю видобутку золота на планеті.

Загальна кількість монет не повинна перевищувати 21 мільйон, по досягненню яких емісія буде зупинена. З огляду на зростання складності видобутку наступних монет, існує прогноз, що ліміт валюти буде вичерпано за наступні 130 років.

Bitcoin має свій курс, який схильний до волатильності і на сьогоднішній день вартість одного Bitcoin в середньому – $ 400, що в два рази більше ніж півроку тому, але і в два рази менше ніж 2 роки тому.

Bitcoin є найвідомішою криптовалютою, але далеко не єдиною. Ринок криптовалют дуже насичений і цифрові валюти мають назву – Altcoins, що означає “Альтернатива Bitcoin”.

Друга за популярністю криптовалюта – Litecoin. Це така ж криптовалюта, тільки алгоритм транзакцій даної валюти працює швидше. Якщо для транзакції з Bitcoin потрібно 10 хвилин, то у Litecoin це займає 2,5 хвилини. Це означає, що Litecoin потенційно може обробляти більше транзакцій. Вартість одного Litecoin на сьогоднішній день приблизно $ 3. Litecoin обмежена кількістю монет в 84 мільйони, що в рази більше Bitcoin.

Нещодавно розпочався продаж криптовалюти PinkCoin, яка забезпечена фіксованим активом кольорових діамантів. Спочатку на продаж виставлено 5 млн. Валютних одиниць PinkCoin. Компанія планує зупинити свій випуск на 95 млн. Цифрових грошей PinkCoin. Кольорові діаманти – це сама концентрована форма багатства. Власники PinkCoin зможуть обмінювати дану валюту на інші активи на децентралізованому ринку BitGem, який тільки планують запустити.

Також здійснюється емісія кріптомонет під назвою Hayek. Її унікальність і відмінність від bitcoin полягає в тому, що вона підтверджена золотом. Курс на монети змінюватися щодня відповідно до ринкової ціни на золото. Прив’язка вартості криптовалюта до золота робить її більш надійною, ніж bitcoin.

Peercoin позиціонує себе як альтернативу традиційним цифровим валютам, які споживають дуже багато енергії, так як їх емісія вимагає меншої потужності. Вважають, що завдяки технічним доопрацюванням Peercoin безпечніше, ніж Bitcoin, які можуть бути знищені. Крім того, на відміну від інших криптовалют, Peercoin не встановлює жорсткий ліміт на кількість валюти, але при цьому щорічно випущені монети схильні рівню інфляції в 1%.

В першу чергу як вартість криптовалюта розглядають вартість витраченої електроенергії. Як другорядний фактор виділяють попит на цю криптовалюту. 

Чому такі валюти отримали своє поширення саме зараз?

Криптовалюта цікава тим, що вона не належить конкретній людині або регулятору, при цьому немає єдиного центру емісії і нагляду. Все, що відбувається всередині системи, це дії самих користувачів і безпосередніх власників цифрових грошей.

Тобто криптовалюта виступає альтернативою класичним валют при деяких фінансовим дисбалансам в світі.

Американські коледжі та університети пропонують своїм студентам відвідати курси про кріптотехнологіях, а Bitcoin потрапив в ТОП технологічних трендів 2015 року.

За допомогою Bitcoin можна купувати товари в Інтернеті, а також оплачувати різні послуги. Кількість обмінників, де можна конвертувати електронні монети в “звичайні” гроші, а також торгових точок, які приймають “криптовалюту”, неухильно зростає.

Поширенню криптовалюти в Україні сприяє організація BitcoinFoundationUkraine, яка прагне стати інформаційним центром поширення Bitcoin в нашій країні. Засновник організації BitcoinFoundationUkraine і агентства KUNA Михайло Чобанян ініціював запуск першої української Bitcoin-біржі.

У підсумку можна сказати, що криптовалюта це новий, цікавий, а також корисний досвід для користувачів Інтернет, якому супроводжує розвиток технологій і світові тенденції.

Джерело: Prostobank.ua

3 Responses to Криптовалюта: що це таке і які перспективи її поширення – думка експертів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?