Новини світу кредитування та банківських послуг.

Крим: що буде з нерухомістю та авторинком

Житлова та комерційна нерухомість

Попит на ринку продажів нерухомості Криму почав різко збільшуватися. При цьому, за словами ріелторів, найбільшу зацікавленість у купівлі житла на півострові почали проявляти саме жителі Російської Федерації, зокрема Москви і Санкт-Петербурга.

Так, за оцінками місцевих ріелторів, після затишшя, яке тривало з початку року, всього за один тиждень попит на квартири у великих містах і на ПБК вже перевищив торішній рівень на 70-80%. Попит на земельні ділянки на узбережжі – як на чорноморському, так і на азовському – порівняно з минулим роком також збільшився практично вдвічі.

Крім того, збільшився інтерес іноземних громадян і по відношенню до комерційної нерухомості у великих містах і на узбережжі. У даному сегменті попит за тиждень виріс clip_image001приблизно на 50%.

Крім росіян, придбати нерухомість в Криму не проти і українці, більшість з яких – жителі Києва або південно-східних регіонів. Але їх частка в загальному попиті значно менша. При цьому, незважаючи на зростання попиту, ціни в доларах на нерухомість в Криму поки залишаються на колишньому рівні.

Слід зазначити, що через юридичних труднощів угоди на півострові поки не проводяться. Проте, багато продавців нерухомості знайшли вихід із ситуації, оформляючи попередні договори купівлі-продажу.

До слова, більшість юристів підкреслює, що як за законами України, так і за міжнародним правом, угоди купівлі-продажу в Криму як і раніше незаконні.

До 80% курортної нерухомості буде пустувати на травневі свята та в літній період

Незважаючи на те, чим завершаться поточні події в Криму, курортний сезон на півострові вже зірваний – таку інформацію озвучили представники громадських організацій ріелторів. За прогнозами фахівців, до 80% місць у кримських готелях, базах відпочинку і пансіонатах залишаться незаповненими на травневі свята та в літній період.

Так, за інформацією власників ряду пансіонатів в курортних селищах Новий Світ, Форос, Паркове на період травневих свят у них заброньовано не більше 30% номерів. Для порівняння, минулого року до цього часу у них було заброньовано до 90% від усіх номерів.

Така ж тенденція спостерігається і по відношенню до літнього періоду. На сьогоднішній день на липень-серпень в пансіонатах були заброньовані не більше 10% номерів. У 2013 році ця цифра становила близько 50%. При цьому вартості номерів у пансіонатах поки тримаються на торішньому рівні.

У теж час, в деяких приватних готелях ціни навіть виросли. Це пов’язано з тим, що їх власники почали прив’язувати ціни до курсу долара. При цьому, кількість бронювань в даних готелях також украй низька. У деяких готелях на літо заброньованих номерів поки немає взагалі.

Почали піднімати ціни на оренду житла і деякі власники приватних квартир. Так, за однокімнатні квартири, вартість яких у минулому році становила близько 400 грн / добу, зараз просять вже 550 грн. Причинами подорожчання називають збільшення курсу долара і велике падіння попиту серед туристів.

До слова, ряд власників баз відпочинку в Криму заявили про тимчасове призупинення роботи через побоювання, що їх бази будуть використовуватися як місце для відпочинку військ.

Авторинок.

Ситуація в Криму поки ніяк не вплинула на місцевий ринок старих авто. Згідно зі статистикою, кримчани як і колись продовжують розміщувати свої оголошення про продаж машин на українському автосайті, а їх кількість практично не змінилась.

Так, станом на кінець січня, в Криму продавалося близько 3% від всіх авто, що продаються в Україні б / у. У березні, незважаючи на всі події на півострові, кількість розміщених пропозицій з Криму тримається приблизно на тому ж рівні. За підсумками місяця в Криму було подано близько 4500 оголошень.

При цьому, кримчани не тільки виставляють автомобілі на продаж, а й активно продають їх. Так, в березні кількість автомобілів, зазначених продавцями як продані, виявилась приблизно такою ж, як у січні або лютому (близько 650 авто).

Слід зазначити, що на даний момент в Криму перереєстрація авто не проводиться. Тому більшість продавців при продажу пропонують оформити довіреність на авто. Лідерами за кількістю проданих авто в регіоні є Сімферополь (50%) і Севастополь (19%).

До слова, найпопулярнішими марками продаються в Криму б/у авто є ВАЗ (17%), Mercedes-Benz (7%) і Volkswagen (6%). Список найпопулярніших моделей очолюють пасажирський Mercedes-Benz Vito, Chevrolet Aveo, Daewoo Lanos і ВАЗ 21099.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?