Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредити від НБУ і перевірки банків

Представляємо увазі читача огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Квартири від держави

Згідно інформації, наданої Державною службою статистики, протягом 2014 3000 сімей та одинаків отримали житло і поліпшили свої житлові умови, з них 23,3% скористалися правом позачергового одержання житла, 28,4% – правом першочергового отримання житла, решта 48, 3% отримали житло, перебуваючи в загальній черзі. Серед регіонів найбільша кількість квартир отримали кияни – 428.

Перевірки банків

Своєю постановою №255 Нацбанк скоротив кількість перевірок банків та інших фінустанов на дотримання закону про валюту з разу на 1 рік до разу на 3 роки. Дана зміна вступила в дію 18 квітня. Разом з тим НБУ централізував валютний контроль над банками та іншими фінустановами, передавши цю функцію департаменту фінансового моніторингу НБУ від департаменту контролю, методології та ліцензування валютних операцій та своїх територіальних управлінь. Функції були передані в рамках перебудови організаційної структури та управлінських процесів регулятора.

clip_image001

Гроші від Світового банку

Світовий банк планує надати Україні в 2015 році пакет фінансової допомоги загальним обсягом 2 млрд. дол. зараз Кабінет міністрів України доручив Міністерству економічного розвитку і торгівлі підготувати проект залучення кредиту від Світового банку в обсязі 500 млн. дол., який буде направлений на програми розвитку. Про це йдеться в розпорядженні уряду, опублікованому на сайті Кабміну.

Вкладникам Надра Банку

Фонд гарантування вкладів фізичних осіб доручив здійснення виплат вкладникам неплатоспроможного банку Надра таким банкам, як Укргазбанк, Укрсоцбанк, Приватбанк, банк Кредит Дніпро, ПУМБ, Діамантбанк, банк «Михайлівський» і банк Схід. Виплати почалися 21 квітня.

Борг Укрексімбанку

Державний «Укрексімбанк» запропонував утримувачам своїх єврооблігацій з терміном погашення 27 квітня 2015 механізм їх реструктуризації на умовах погашення 50% основної суми боргу до 27 квітня 2019 і решти суми основного боргу – протягом 6 років рівними піврічними платежами, починаючи 27 жовтня 2019 до остаточного погашення 27 квітня 2022.

Про це йдеться в повідомленні для власників облігацій, опублікованому на сайті банку. Одночасно банк пропонує з 27 квітня підвищити процентну ставку за облігаціями до 9,625% річних c 8,375%, що діють в даний час.

Кредити від НБУ

Кредити терміном більше 30 календарних днів від НБУ в березні отримали 15 банків України в обсязі 4170 млн. грн. Зокрема ПриватБанк отримав чергові транші стабілізаційних кредитів на загальну суму 2,12 млрд. Грн.

Оштрафований банк

Минулого тижня на своїй сторінці в мережі Facebook НБУ повідомив, що 16 квітня 2015 наклав штраф на компанію ABH Ukraine Limited, яка є єдиним акціонером Альфа Банку. ABH Ukraine Limited придбала ПАТ «Банк Кіпру» (нинішня назва – Неос Банк) без узгодження з Національним банком України. Розмір штрафу склав 0,1% від статутного капіталу Неос Банку станом на дату скоєння правопорушення – квітень 2014 року.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?