Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредити родичів: що про них необхідно знати?

Здебільшого люди не знають своїх прав, а тому можуть потрапляти в неприємні ситуації. Однією з причин таких неприємностей може бути борг близьких людей. Перед тим як почати виплачувати чужий кредит, слід більше дізнатись про свої права та обов’язки.

Родич постійно виявляється в боргах

Здебільшого люди намагаються допомогти своєму близькому другові або родичеві виплутатись з проблемного кредиту. У таких випадках вони можуть пожертвувати навіть особистими фінансами. Коли такі неприємні ситуації періодично з’являються знову, будь-якому терпінню приходить кінець. Родичі можуть задаватися питанням, чи можливо обмежити доступ залежного від кредитів родича до отримання позикових коштів?

На жаль, кожна людина вільна самостійно вирішувати, потрібен йому кредит чи ні. Закон не може позбавити його права оформляти кредити. Така людина може бути позбавлена права самостійно укладати кредитні угоди, тільки якщо суд визнає її недієздатною або обмежено дієздатністною. Домогтися такого визнання виявляється проблематично, так як на це у суду повинні бути відповідні підстави.

Де у родича кредит?

Коли діти починають часто займати у батьків гроші, ці батьки починають підозрювати про оформлення кредиту. В такому випадку, багато хто починає переживати і бажають дізнатися в якому банку, і на яку суму було оформлено кредитний договір. Ось тільки подібна інформація є прихованою. Отримати виписку з кредитної історії може тільки її власник. Стороння особа може отримати такі дані, але тільки за умови, що у неї буде письмова згода власника цієї історії. Навіть близька спорідненість не допоможе отримати такі дані без подібного дозволу.

В інтернеті можна зустріти фахівців, які за певну плату пропонують представити інформацію по кредитній історії будь-якої людини. Зв’язуватися з такими особами не варто, так як вони є шахраями. Представлена ними інформація буде помилковою, а тому гроші за таку послугу будуть сплачено марно.

Зобов’язання родичів

Є фінансові організації, які можуть звертатися до родичів кредитного боржника, з проханням погасити його кредит. Таким же чином можуть надходити і колектори. Говорити вони можуть переконливо і родич починає платити чужий кредит. Робити цього не варто. Фінансова організація за законом може зажадати виплату кредиту від третьої особи тільки в тому випадку, якщо їм був підписаний договір поручительства.

Борги у спадок

Нечасто і все ж виникають ситуації, коли позичальник помирає, не встигнувши розплатитися з боргами перед фінансовою організацією. Борги стають частиною спадщини, і їх доведеться виплачувати. Уникнути виплати кредитного боргу за родича в такому випадку вдасться тільки особам, які відмовляються від усієї спадщини. Якщо людина вступає в права спадкування і бере на себе зобов’язання по виплаті кредиту, вона повинна знати, що розмір кредитного боргу не може перевищувати вартість спадщини.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?