Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредити пенсіонерам

Прочитав десь недавно шикарну фразу: «Кредити пенсіонерам це істотний прорив вперед, завдяки чому, банківські сфери охопили всі нужденні в цьому верстви населення». Звучить, СУКА, знущально!

Давайте подивимося, які ж блага несе наша кредитно-фінансова сфера в якості кредитів пенсіонерам.

Ви думаєте, що фінансисти будуть собі в збиток дарувати всілякі блага людям похилого віку? Не обманюйте себе! Пенсіонери – це найбільш вразлива частина населення.

Перш за все, пенсіонери беззахисні в області стягнення заборгованості з доходу боржника. Якщо у пенсіонера не виходить розплатитися вчасно за кредитом, банк може подати в суд для дострокового розірвання кредиту та, згодом, стягувати з пенсії до 50% доходу. Пенсія сплачується офіційно, вся нарахована сума видна і суду та кредиторам. Прикиньте тепер, якщо пенсія 8000 рублів, а чотири з них будуть йти в погашення заборгованості.

І чому б банкові не видати кредит пенсіонеру? Пенсіонер беззахисний перед кредитором ще й тим, що, як правило, вже прив’язаний до 85постійного місця проживання і найбільш уразливий для регулярних домагань, які Вам обов’язково нададуть колектори або служба стягнення банку.

Виходить, що пенсіонер для банку вигідний клієнт, і найголовніша задача для банкірів в цьому випадку це простежити, щоб пенсіонер не здох, поки не встигне розрахуватися за кредитом. Але і тут ризик невеликий. Якщо дотягнув до пенсійного віку, значить дотягне і до погашення кредиту пенсіонеру. Адже всі ці люди, зачаті у воєнні та перші повоєнні роки, відрізняються винятковим життєлюбством і стійкістю до ударів долі.

Тому, дорогі пенсіонери, подумайте, перш ніж влазити в боргову кабалу, а чи варто. Кредит пенсіонера Ви найчастіше берете для надання фінансової підтримки дітям або купівлю-небудь дрібнички онукам. Не поспішайте прощатися зі своїм єдиним доходом. Буває, звичайно, що життя змушує ділитися накопиченими заощадженнями зі своїм менш щасливим потомством. Але чесно зароблені пенсійні копійки ділити з банкіром – це вже занадто.

Ну а якщо Вам все ж довелося повісити на себе кредит пенсіонера, не турбуйтеся. Ваші нерви не стоять ніяких грошей. Завжди можна щось придумати, наприклад, випадково, як би впустити кувалду на ногу комусь з рідні чи друзів і виплачувати йому по суду відшкодування шкоди здоров’я, який повинен оплачуватися раніше, ніж заборгованість за кредитами. Ті ж 50% пенсії будуть іти не банку, а в надійні руки. Ну а більше п’ятдесяти відсотків стягувати не можна.

Можна оплачувати банку символічні суми, рублів по п’ятдесят на місяць. Можна визнати кредитний договір кабальним. Можна самому подати на банк до суду і довести, що у Вас немає доходу вище прожиткового мінімуму.

Насправді юридичних можливостей продінаміть кредитора безліч, але про це в інших статтях.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?