Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредити на авто: що необхідно знати при придбанні в кредит автомобіля

Якихось пару років тому наша країна дивилася на «закордон» не приховуючи заздрості, адже її жителі, незважаючи на вік, могли купити в кредит автомобіль будь-якого класу і якості. А тепер придбати і собі «залізного коня» може вже будь-яка людина, що проживає в нашій країні. Для того щоб побачити дорогі машини представницького класу, або спортивні автомобілі, або зовсім «скромне засіб пересування» потрібно лише поглянути на безперервний потік. І це стало можливим завдяки потужно розвивається банківській системі, що надалі дало можливість надавати населенню автокредити.

Купівля транспортного засобу в кредит.

Враховуючи те, що попит на цей вид банківських послуг серед населення зростає, банки в гонитві за клієнтом впроваджують все більше і більше різноманітних програм з кредитування всіх категорій любителів авто. На даний момент автокредити можна вважати як одні з найдешевших (у зв’язку з поправками кризи …). Кредити можна оформляти і на нові, і на підтримані авто.

Потенційний клієнт на цьому ринку може зробити оформлення класичного кредиту, експрес-кредиту, деякі автосалони продають автомобілі в розстрочку, нещодавно з’явилася програма під назвою buy-back, що означає відстрочка кредиту або його зворотний викуп. Міжбанківська конкуренція змушує їх робити автолюбителям пропозиції більш привабливих схем кредитів, додаткових послуг і бонусів, робити великим термін кредитування, проводити кредитування без застави і т.д. Автокредитування для банків – це один з провідних напрямів їх діяльності тому, що таким чином можна отримувати стабільний дохід від кредитів по їх відсотковими ставками.

Щоб отримати класичний кредит потенційний позичальник повинен надати набір стандартних документів (свій паспорт, копія трудової книжки, довідка про доходи). Кредит може бути виданий строком від пів року до 7 років (в основному 3-5 років). Процентна ставка буде 15-20% в рублях і в іноземній валюті 9-15%. Ставка знаходиться в залежності від кредитного терміну, першого внеску та автомобільного віку: платити доведеться більше за підтриману машину.

Якщо ви вирішили придбати машину в кредит, то вам необхідно знати про деякі аспекти, що відкриваються вже при оформленні договору на кредит . Ці «дрібниці» істотно роблять більше вартість кредиту.

krediti_na_avto-300x246Особливості кредитування автомобілів

Багато банків при оформленні автокредиту беруть комісію за відкриття та ведення рахунку. Банки нараховують штраф за довгострокове погашення кредиту. Є деякі моменти, пов’язані безпосередньо до автокредитування. Наприклад, велика кількість банків вимагають оформити страховий поліс КАСКО (страхування від викрадень і пошкоджень), який відрізняється від ОСАЦВ тим, що не є обов’язковим. При цьому банки наполягають, щоб договір укладався з певними компаніями. Цей поліс автовласникові щорічно коштуватиме приблизно 10% від вартості машини. Вартість страхового поліса на протязі всього терміну платежів по кредиту залишається без змін, а страхові випадки, які чітко описані в страховому договорі, не завжди звільняють господаря автомобіля від можливих проблем. При оформленні страхового поліса КАСКО стануть вище процентні ставки.

Часто для того, щоб залучити клієнтів пропонують безпроцентний кредит на автомобіль з половиною вартості (на другу половину кредит не видається, а позичальник самостійно її виплачує). Звичайно, виникає питання: «Для чого банкам така благодійність?». Але це тільки лише хороший маркетинговий хід, який збільшує обсяги продажів. Адже нікуди не пропадають комісії за відкриття та обслуговування рахунку, а от оформлення страховки робиться на повну вартість машини. Отже, банк не тільки отримує прибуток від половини страхової премії, але і повністю окупає витрати.

Купуючи машину в кредит, позичальник зобов’язаний знати, що продати її, чи не погасивши повністю кредитну суму, у нього немає права.

Купити транспортний засіб в кредит можна без всяких обмежень, навіть якщо автовласник не має водійських прав, оформивши на іншу людину довіреність на право водіння. Але він не може бути созаемщиком.

Остаточна вартість автомобіля, який куплений в кредит, виходить майже в 1,5 рази більше від початкової. Потрібно грунтовно вивчити умови договору на кредит, щоб уникнути додаткових платежів і не дуже приємних фінансових несподіванок.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?