Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредити малому бізнесу – чи можна отримати кредит на розвиток бізнесу без застави?

Останнім часом банківські маркетологи пропонують багато нових програм для зростаючого попиту своїх споживачів. Сьогодні більше половини російських фінансових установ роблять ставки на кредити для малого бізнесу. Будь-який банк, який вирішив працювати з невеликими підприємствами, заявляє відразу про декілька програмах кредитування, які розрізняються процентними ставками, термінами та іншими умовами. Конкурентна боротьба змушує банківську сферу звернути свої інтереси на підприємців з невеликими обіговими коштами . Кредити для них вже багатьма банками вирішено зробити пріоритетним напрямком у своїй діяльності.

Банкам вигідно кредитувати розвиток малого бізнесу

Незважаючи на низку фінансових криз, які торкнулися економіки і держави в цілому і приватних підприємств, зростає число людей, що ризикнули почати свою власну справу з нуля або розширити вже наявний бізнес. Нерідко, щоб скоротити час від першого кроку до отримання вигоди, підприємцям необхідний додатковий капітал.

Задовольнити потребу бізнесменів у подальшому розвитку їх бізнесу за допомогою кредиту пропонують численні банки, яких сьогодні зареєстровано на території Росії кілька сотень. Однак, згідно з офіційною статистикою, російська кредитна система в 2011 році змогла позитивно відповісти на заявки в отриманні кредитів від ТОВ та ВП лише на 30%. Тому залишається великий потенціал для зростання взаємовигідного співробітництва між малим підприємництвом і кредитними організаціями. Тим більше, послуги банків з надання позики традиційно залишаються найбільш прибутковими серед інших пропонованих ними послуг.

mikrozajmyvmoskvesrochnoНові потреби в нових умовах

Збільшується число підприємств, що будують свій бізнес на умовах «прозорості» для держави і партнерів. Так легше виконувати ті умови кредитних договорів, які жорстко диктують всі банки. Кредитні установи та їх філії деколи представлені в російських регіонах десятками і навіть сотнями. Більшість з них шукає індивідуальний підхід до кожного своєму клієнтові. Тому умови позичкових договорів безпосередньо залежать від того, на що береться кредит:

– Збільшення товарообігу,
– Поповнення обігових коштів,
– Розширення бізнесу,
– Модернізацію обладнання,
– Забезпечення короткострокових потреб.

Також враховуються особливості місцевої економіки. Умови для кредитування прихильні до тих підприємств, які працюють в найбільш значущих сферах регіонального бізнесу. Якщо на динаміку галузі впливає розвиток організацій з логістичної або туристичної сфери, то саме їм пропонуються більш лояльні позичкові програми.

Чи дають кредит малому бізнесу без застави?

Банки будують свої кредитні програми на різних системах забезпечення для отримання гарантії повернення боргових зобов’язань. Процентна ставка буде коливатися від 11 до 23% залежно від терміну (в середньому від 12 місяців до 60) і суми боргу малого підприємства.

Якщо майно в заставу не надається, то повинно бути інше забезпечення, наприклад, поручительство від власників бізнесу або подружжя позичальника. Такий кредит зручний для тих, кому потрібна невелика сума (можливо від 150 тис. руб. До 3-5 млн.) на термін до півтора-двох років. Річна процентна ставка зазвичай вища, ніж при наявності застави. Можна заручитися поручительством різних державних або муніципальних фондів сприяння малому підприємництву, тоді кредитна ставка знижується до 4%.

Для тих підприємців, у кого немає застави, але виникає регулярна потреба в невеликих позикових коштах під невисокий відсоток на короткий термін, є можливість оформити такий продукт як овердрафт. Ставка за овердрафтом коливається від 9 до 17%. У будь-який момент можна взяти суму в межах до 15 млн. руб. Необхідна умова – наявність відповідних оборотів по розрахунковому рахунку в одному з банків.

При кредитуванні малого бізнесу заставу присутня в більш довгострокових програмах, заборгованість за якими перевищує 3-5 млн. руб. Предметом забезпечення можуть виступати:

– Товари в обороті,
– Основні і неосновні кошти у вигляді обладнання, транспорту,
– Нерухомість житлова або нежитлова, в т.ч. земельні ділянки під забудову,
– Суду повітряні, річкові або морські,
– Банківські депозити,
– Цінні папери.

У таких кредитів процентна ставка буде нижча, борговий термін більше. Передбачено дострокове гасіння.

За оцінками деяких експертів серед російських банків відсутня універсальна система оцінки бізнесу для отримання позики. Тому на ринку так багато різних кредитних продуктів з умовами, що сильно відрізняються один від одного. Вибрати прийнятний кредит підприємцям часто заважає їх низька грамотність в галузі фінансів. Але всі розуміють, як важливо враховувати всі індивідуальні особливості зростаючого бізнесу для ефективного вирішення фінансових проблем.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?