Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредити для друзів

«Дружба дружбою, а гроші нарізно», – каже одна з варіацій старої російської приказки. Що ж робити, коли добре знайомий чоловік просить зайняти за нього грошей в банку?
Більшість позичає один одному різні суми грошей: від декількох гривень, яких не вистачає на оплату якоїсь дрібниці, до декількох мільйонів, необхідних на купівлю нерухомості. З розвитком банківського кредитування в ужитку з’являється звичка займати у офіційного фінансової установи, уникаючи ганебних фраз з проханнями про кредит. Як відзначають банкіри, періодично люди беруть у борг на прохання друзів.
«Виходячи з мого досвіду, частка таких кредитів у загальній кількості кредитів на невідкладні потреби становить близько 3-5%, при цьому, найчастіше, люди не вказують, що вони беруть кредит саме на ці цілі». Найчастіше займають на лікування, ремонт, освіту, купівлю автомобіля і на інші особисті потреби.
Зайняті на прохання «хорошої людини» гроші не завжди повертаються без проблем – вони лягають на плечі офіційного позичальника. В mat_11521результаті той втрачає власні кошти, псує дружні відносини і свою кредитну історію . Часто така ситуація відбувається не з причини злого наміру, а просто через те, що кінцевий одержувач грошей не в змозі повернути борг в силу своїх фінансових труднощів.
Варто розуміти, що якщо людина звертається з проханням зайняти за себе в банку, то він сам не може цього зробити – а це головна ознака його фінансової неспроможності. Тому йти на подібну угоду через дружні відносини – високоризиковано.
Що робити, коли звернувся друг?
Банкіри рекомендують у жодному разі не погоджуватися на дане прохання.

«Можу порекомендувати не оформляти такий кредит, є велика ймовірність, що своїх грошей назад ви не отримаєте і доведеться погашати кредит за іншу людину. З такими випадками доводиться стикатися постійно ».

Щоб не псувати відносини, психологи рекомендують викручуватися. Наприклад, сказати, що ви б з радістю взяли кредит, але вже маєте його і другий навряд чи схвалять, не можете зібрати документи або просто вважаєте за краще не зв’язуватися банками, патологічно боячись складних процедур.
В якості компромісного варіанту можна запропонувати стати поручителем – так відносини набудуть цілком офіційну форму. Друг таки оформить кредит на себе, а ви будете його гарантом. Якщо він не поверне гроші – це зробите ви, але і назад їх через суд легко попросите.
Винятки з правил
У ряді випадків дружні відносини все-таки можна випробувати на міцність, але маючи при цьому фінансові гарантії. Трапляється, що банк відмовляє у видачі кредиту тільки з причини неофіційного доходу. Гроші у людини є, але довести їх чесне наявність він не може, тому і звертається за сприянням до одного. Буде ідеально, якщо приятель в якості гарантії повернення грошей запропонує цінний заставу – коштовності, нерухомість або автомобіль. Однак у кожному разі передачу грошей потрібно фіксувати розпискою. У зворотному випадку довести кредитні відносини буде майже неможливо.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?