Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредити для бізнесу на купівлю нерухомості: що пропонують банки

Торгівельні та виробничі компанії досить часто звертаються за допомогою банків для придбання торгових і складських площ, а також різного роду споруд.

Умови кредитування

Кредитування комерційної нерухомості банками за умовами мало чим відрізняється від стандартних кредитних програм. Сьогодні термін таких кредитів, як правило, становить до п’яти років.

«Для банків найбільш прийнятні зараз короткі кредити строком до 3-5 років, які несуть в собі менше ризиків. Такий термін кредитування, звичайно, не завжди задовольняє потреби МСБ, який очікує більш довгі кредити », – зазначає начальник управління кредитування клієнтів банку «Київська Русь» Юрій Войчак.

Хоча зустрічаються і більш довгострокові пропозиції. Деякі банки декларують готовність адаптувати графік погашень під клієнта також в індивідуальному порядку. А от вимоги по авансу практично у всіх однакові. Початковий внесок становить не менше ніж 30% вартості об’єкта.

«У купівлі об’єктів обов’язково участь власними коштами в розмірі не менше 30% для підприємств – платників ПДВ і не менше 20% для підприємств – неплатників ПДВ», – повідомили «Мінфіну» у Кредобанку . У забезпечення приймається об’єкт закупівлі та / або інше забезпечення з рівнем ліквідності не нижче об’єкта, що купується.

bigПроцентні ставки за такими кредитами коливаються в досить широкому діапазоні від 16 до 22% річних. Це набагато нижче, ніж було ще наприкінці минулого року. Банки поступово знизили процентні ставки в середньому на 3-6 п.п.

Млявий попит

Купівлею комерційної нерухомості сьогодні в основному цікавляться виробничі та торговельні компанії. Крім цього, попит формують підприємці, основним напрямком бізнесу яких є здача в оренду приміщень. Також за кредитами звертається бізнес, чиї орендні витрати порівнянні з витратами по кредиту (як правило, в цілях придбання невеликих офісів для надання послуг або ведення торгівлі).

«Варто зазначити, що порівняно з« докризовими »часами, спостерігається істотне зниження попиту на приміщення (офісні та торгові)« елітної »категорії, що знаходяться в центральних або престижних районах Києва та інших великих міст», – пояснює начальник управління малого бізнесу ВТБ Банку Ігор Кусковский.

Але і в інших сегментах назвати жвавим попит на кредити з боку підприємців не можна. Більшість компаній зосереджені на фінансуванні поточних потреб і капітальні витрати поки не стоять в пріоритеті.

«Незважаючи на зниження вартості нерухомості і значне зниження процентних ставок за кредитами в 2-му кв. 2013 р., спостерігається зниження попиту на комерційну нерухомість, що в свою чергу призвело до зниження попиту на кредити », – пояснює начальник відділу сегментів мікро-та малого бізнесу Укрсоцбанку Дмитро Пипський.

Причин тому декілька. Насамперед, це все ще висока вартість кредитів. «Враховуючи істотний вплив процентних ставок по іпотечних кредитах на підсумкову вартість об’єкта і складності в довгостроковому прогнозуванні розвитку ринку – для бізнесу вигідніше орендувати аналогічне приміщення», – пояснює Ігор Кусковский.

Негативний вплив також робить невизначеність з перспективами ринку. Насамперед, це стосується вкладень в землю. Цей сегмент кредитування практично заморожений. «Мало хто вірить у зростання вартості землі в найближчі роки, а відсотки доводиться платити вже зараз», – говорить начальник управління кредитування УкрСиббанку BNP Paribas Group Олексій Тихонов.

За словами Юрія ВОЙЧАК, сьогодні в загальному потоці заявок клієнтів близько 20% мають мета купівлю комерційної нерухомості. Попит бізнесу на кредити кілька оживає, коли ставки опускаються до рівня 17%.

Умови банків за кредитами на комерційну нерухомість

Назва банку

Процентні ставки,%

Термін кредитування

Мінімальний аванс, від вартості об’єкта,%

Укрсоцбанк, UniСredit Bank ™

21

до 7 років

від 30

Банк «Київська Русь»

20

до 5 років

Кредобанк

від 20,5

до 8 років

не менш 30

ВТБ Банк

від 18,48

до 3 років

від 25

УкрСиббанк

16,9

до 5 років

від 30

Брокбізнесбанк

встановлюється індивідуально

до 3 років

від 30

Укргазбанк

18,2

18,9

до 3 років

від 3 років (плюс 1 день) до 7 років

від 25

Укрексімбанк

19,5

до 10 років

від 30

Марфін банк

22,5

до 10 років

30

ВБР

20

до 10 років

30

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?