Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредити для банків і військові облігації

Представляємо увазі читачів огляд подій за минулий тиждень у банківській сфері та на периферії.

Депозити вже не забирають

Обсяг депозитів в українських банках у квітні поточного року знизився на 0,3%, до 378 600 000 000 грн. в національній валюті, і на 4,1%, до 25,5 млрд. дол. в іноземній валюті. Про це повідомляється на сайті Національного банку України. За інформацією НБУ, у січні-квітні поточного року обсяг депозитів у національній валюті знизився на 10,3%, у тому числі по фізичним особам – на 0,1% у квітні і на 12,8% з початку року, з юридичних – на 0,6% і на 6,7%, відповідно.
Обсяг депозитів в іноземній валюті (у доларовому еквіваленті) в січні-квітні знизився на 17,3%, у тому числі по фізособам – на 4,8% у квітні і на 17,7% з початку року, за юрособам – на 2, 2% і на 16,1%, відповідно.

Вимоги продовжені

Нацбанк вирішив на 3 місяці, до 20 серпня, продовжити вимоги із продажу 50% валютної виручки. Разом з тим Нацбанк продовжив вимоги щодо обмеження строків розрахунків за зовнішньоекономічними контрактами до 90 днів також до 20 серпня. ПРО це йдеться в постанові регулятора № 217 від 12 травня 2014 року.

800 млрд. гривень дефіциту

У ході прес-конференції в КНІА міністр юстиції України Павло Петренко заявив, що тільки за попередніми підрахунками, зробленими новим урядом, з держбюджету було виведено більше 290 млрд. грн., А з урахуванням державних гарантій прихований дефіцит склав, в тому числі з приватним сектором , близько 800 млрд. гривень.
За словами Павла Петренка, велика частина цих коштів виводилася через офшорні зони за кордон. При цьому тільки з місцевих бюджетів та спеціальних фондів було виведено близько 70 млрд. грн.

Спад виробництва сповільнився

Спад промислового виробництва в Україні в квітні 2014 року по порівнянні з квітня 2013 року сповільнилося до 6% з 6,8%, зафіксованих у березні 2014 року у порівнянні з березнем 2013 року. Про це повідомляється на сайті Державної служби статистики України. У порівнянні з березнем 2014 спад промвиробництва склав 1%, а в період з січня по квітень, в порівнянні з аналогічним періодом 2013 року – 5,3%.

Кредити для банків

На початку минулого тижня Нацбанк надав шести банкам України 280 млн. грн. рефінансування для підтримки їх ліквідності. Про це повідомляє прес-служба регулятора. Кошти надані за середньозваженою процентною ставкою у розмірі 14,50% річних через постійно діючу лінію рефінансування (кредити овернайт).

Перший транш від ЄС

20 травня Європейський Союз перерахував Україні 100 млн. євро в якості першого траншу макрофінансової допомоги. Про це на нараді з питань децентралізації повідомив віце-президент Єврокомісії, єврокомісар з питань транспорту Сійм Каллас. При цьому він зазначив, що загальний обсяг допомоги становить 1,6 млрд. євро.

Гроші на збереження Форуму

Нацбанк отримав перший транш, призначений для збереження банку «Форум» у розмірі 50 млн. дол., і найближчим часом очікує надходження другого траншу в такому ж розмірі. Як повідомляється на сайті регулятора, після отримання другого траншу відбудеться аудит і рекапіталізація банку власниками та інвесторами.

Попит на військові облігації

Уряд випустив казначейські зобов’язання «Військові» на 1,1 млрд. грн., У тому числі на 100 млн. для фізичних осіб. Протягом перших двох днів їх продажу (21 і 22 травня) українці придбали через установи «Ощадбанку» 635 казначейських зобов’язань, «Військові» кошти, отримані з яких найближчим часом будуть направлені на матеріально-технічне забезпечення Збройних сил України.

Джерело: www.banki.ua

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?