Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредитування за допомогою банківських і небанківських структур

В наш час відсутність грошей не дуже то й засмучує людей. Адже у них є, на що розраховувати. Перш за все, мова йде про кредитування. Однак перш ніж іти на такий крок, потрібно хорошенечко визначитися з тим, куди саме ви хочете вкласти ці кошти, чи дійсно вони вам необхідні і, можливо, зі своїми тимчасовими труднощами ви можете впоратися самостійно. Тим більше, що гроші в борг є хорошим презентом тільки на перший час. Потім їх все одно доведеться повертати. Так що, якщо ви не впевнені, що зможете це зробити (мається на увазі погашати борги), краще не ризикуйте ні своїм майном, ні особистими нервами. Повірте, якщо гроші ви можете повернути, то здоров’я поліпшити не так то просто. Особливо, якщо мова йде про моральний.

Кредит на один день

Перед оформленням кредиту клієнт зазвичай задається питанням, а за який час я можу розрахуватися з боргами. Якщо мова йде про термінове кредиті, це означає, що за сюхвилинність потрібно буде доплатити чимало. Де ж оформляють такі кредити. Все дуже просто. Достатньо вийти на вулицю. На кожному другому стовпі висять оголошення типу «Кредит на один день» та адресу фірми, яка його оформляє. Де взяти кредит сьогодні не є проблемним питанням, а от як потім його погасити – зовсім інша справа. Тим більше, що процентна ставка тут немаленька. Якщо бути точніше – шістдесят-дев’яносто відсотків щорічно.

У наш час кредити оформляють як банківські, так і небанківські фінансові структури. Кожна з них надає право вибору. Кожна з них мають свою специфіку роботи. Яка підійде вам – це вже ваш особистий вибір!

Головна мета – отримати прибуток

Отже, що ж таке кредитна організація? Відомо, що це юридична особа, яка має право надавати ряд фінансових послуг на підставі державного дозволу. Мета кредитних структур – отримувати прибуток.

kreditovanie_posredsvom_bankovskih_struktur-300x224До кредитним установам відносять банки та небанківські кредитні структури.

Банки – це кредитні установи, працівники яких мають право вкладати в певні об’єкти фінанси своїх клієнтів, тобто фізичних та юридичних осіб, розташовувати гроші від імені свого банку і за свій рахунок за умови погашення боргів, організовувати особисті рахунки клієнтів.

Що стосується комерційних банків, то слід знати, що вони об’єднують фінанси, є посередниками в процесі кредитування, аналізують і перевіряють витрати і платежі в господарстві, випускають цінні документи, а також відповідають на запитання своїх клієнтів.

Особливості фінансових інститутів

Фінансові структури, які вдаються до різних операціях, закладених законами Російської Федерації, називаються небанківськими кредитними структурами. Їх сукупність встановлює Банк Росії.

До особливим фінансовим інститутам, які працюють згідно з дозволом державних органів, зараховують:

– Інвесткомпанії;

– Брокерські та дилерські підприємства;

– Кредитні спілки;

– Ломбарди;

– Лізингові та страхові компанії;

– Благодійні організації;

– Пенсійні фонди;

– Каси взаємопідтримки.

Зазвичай ці установи працюють на благо акумуляції заощаджень клієнтів, дають гроші в борг через оподатковувані позики, мобілізують грошові кошти завдяки спеціальним акціям, надають іпотеки та споживчі кредити.

Платоспроможність, зворотність і терміновість

Основним принципом кредитування називають цільове користування, сюхвилинність, платність і фінансова можливість. Дуже рідко кредити фінансових структур виявляються нецільовими. Враховуючи приблизно невисокі розміри займаних коштів, фінансові установи часто не звертають уваги на ці важливі принципи. Найголовнішими наріжними каменями банківських кредитних структур експерти називають птатежеспособность, зворотність і терміновість.

Що стосується небанківських кредитних структур, у них є свої властивості, притаманні тільки їх економічним механізмам. Вони надають досить широкий вибір послуг своїм клієнтам. І, що найголовніше, їм чуже поняття «банківський ризик».

Небанківські структури

Згідно законам Російської Федерації, небанківські установи вправі поміщати фінанси клієнтів. При цьому їх співробітники озброюються певними фінансовими інструментами, які володіють нульовим показником ризику. Крім того, вони можуть видавати кредити в тому порядку, який фіксує Центральний банк Росії.

До небанківських кредитних структур відносяться наступні:

– Пенсійні фонди;

– Інвестиційні та фінансові фірми;

– Ломбарди;

– Благодійні організації;

– Страхові компанії.

Чи не основними учасниками ринку цінних документів є брокерські і дилерські компанії. У такому разі сенс кредитування базується на висуненні так званої «кредитної руки». Іншими словами, це гроші, взяті в борг. За допомогою цих фінансових коштів клієнт вправі піднімати планку угоди і, звичайно ж, прибуток, який вона йому обіцяє.

Пенсійним організаціям похвалитися нічим

Фінансові компанії залучають фінанси в пайові фінансові фонди. Вони здійснюють купівлю-продаж цінних документів, а також сприяють їх розміщенню на ринку паперів.

Що стосується розміщення фінансів, пенсійним організаціям в цьому плані похвалитися нічим. Вони обмежені державними законами. Їх кошти йдуть на банківські інструменти. З їх допомогою кредити фізичним особам або ж бізнесменам не надають.

Об’єднання декількох фізичних осіб отримало назву кредитна спілка. Його учасники об’єднуються по якомусь територіальною або ж професійному рівню. Кредитні спілки видають споживчі кредити. Головним джерелом фінансів вони вважають членські внески або ж оплату паїв його членами. Кредитна спілка дає гроші в борг, провертає торгові угоди. Його учасники оформляють не тільки підприємницькі, але й товарні кредити.

На добровільних засадах

Громадські кредитні установи, створені на добровільних засадах, називаються касами взаємної підтримки. Зазвичай їх формують з початкових і щомісячних вкладень клієнтів. Їх зберігають на банківських рахунках. Каси взаємної підтримки заслужили популярність ще в радянські часи. У наш час їх послугами можна скористатися в світовій павутині. Перш за все, мова йде про серверах з віртуальними «мані», а також про соціальних мережах.

У ломбарді можна отримати позику на невеликий відрізок часу під заставу існуючого майна. В якості застави приймають нову побутову техніку, імпортні автомобілі, ювелірні прикраси та багато іншого. Що стосується цінних паперів, тут їх не беруть. Та й відсотки значно вищі, ніж в фінансових структурах.

Ломбард чи все-таки банк?

Якщо порівнювати ломбард і банк за своїми функціями, можна відзначити ряд переваг, які відрізняють роботу ломбарду. Ось як вони виглядають:

– Швидка доставка позики (все здійснюється в режимі «даний час» і «дана місцевість»);

– Легка процедура в наданні фінансів;

– Видача заставного квитка;

– Не потрібно збирати довідки, що підтверджують платоспроможність клієнта.

Гроші в борг, зокрема, завдяки фінансам пайовиків, видають кредитні кооперативи. Іноді вони це роблять за рахунок кредитів. До тутешнім переваг відносяться:

– Різні варіанти позик;

– Швидкий перегляд заявок;

– Не потрібно збирати гору документів.

Серед недоліків – висока відсоткова ставка (в порівнянні з кредитом у банку). Зазвичай вона формується в залежності від розміру грошових коштів, адже кооператив – не благодійний фонд.

На чому економить лізинг?

Матеріальну підтримку і безоплатні послуги різним структурам і малозабезпеченим громадянам надають лише в благодійних фондах. Лізингові установи дають можливість клієнтам користуватися принадами майна, а потім розплачуватися за нього.

Відомо, що лізинг – це особливий вид оренди житлоплощі. Такими послугами може скористатися і юридичне, і фізична особа. Лізинг економить на майновий податок. Він має безліч схем. Іноді його вважають вигідним способом розширення технічних засобів, оновлення фондів підприємства. Особливо якщо фінанси клієнта співають романси.

До небанківських кредитних організацій страхові компанії не відносяться. Тут фінанси вважаються головною ланкою довгострокового кредитування промисловості і торгівлі.

Отже, підіб’ємо підсумки. З усього вищесказаного випливає, що банки так само, як і небанківські структури, зайняли зручне місце на ринку кредитування. Тим самим вони полегшують життя мільйонам клієнтам, роблячи її куди більш цікавою і насиченою.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?