Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредитування в деталях

У наші дні кредитування стало зручним способом отримання грошей у борг. Спочатку люди «обважують» боргами, а потім поступово погашають їх. І що дуже зручно. Не потрібно збирати гроші для того, щоб придбати вподобане авто або будинок своєї мрії. Але чи завжди гроші в борг залишаються безпроблемними. У скільки обходяться кредити по-справжньому? Що таке «приховані» комісії? І що вони обіцяють клієнтам банків?

Що по чому?

Щоб полегшити споживачам життя і не змушувати їх мізки минати потім, багато фінансових організацій викладають на своїх веб-порталах певні калькулятори. З їх допомогою можна вирахувати відсоток переплати і остаточно відповісти на своє запитання, а потягну я таку ношу взагалі. Причому для цього не варто йти в банк і консультуватися з менеджерами. Так ви економите і час і, можливо, навіть власні фінресурси.

Однак не все так добре, як здається на перший погляд. У кожній справі є свої плюси і мінуси. Так званий кредитний калькулятор може видати тільки приблизні цифри, які можуть не зійтися з даними менеджерів. Часто різниця в результатах може коливатися в інтервалі … 30-40 відсотків.

А вся справа в тому, що «горе-програма» не може розрахувати певні моменти, які для клієнта є першочерговими. Перш за все, мова йде про комісії, страхові внески та багатьох інших прихованих платежах, які роблять вплив на процентні співвідношення.

kreditovanie_v_detalyah-300x198Низькі відсотки: міф чи реальність

Фінансовим установам потрібно платити не тільки за гроші, взяті в борг, але і за обслуговування. Це та проста істина, яка відома кожному клієнту банку. Зазвичай в комерційних структурах вони не вважаються разовими. Таким чином, вкладати «мані» потрібно дуже часто. Іншими словами цю процедуру можна позначити витратами на обслуговування особового рахунку споживача. У кожній фінансовій структурі ці платежі позначають різними «іменами». Серед них – оплата за оформлення кредиту, комісія за касове обслуговування та, звичайно ж, введення позикового рахунку.

Часто кредитні експерти кажуть: «Більше одного відсотка ви платити не будете. Це та зручна сума, яка погасить розтрати банку за оформлення особистого рахунку ». Але перш ніж давати позитивну відповідь, потрібно уточнити, від якого розміру фінансів розраховують комісію і як часто доведеться відшкодовувати борг.

Зазвичай це може бути кожен місяць або ж оплата раз в рік. Розмір комісії за надання боргу в різних випадках нараховується як відсоток від суми боргу, що залишився. Тобто, загальний розмір щомісячних внесків час від часу буде сходити нанівець.

Солідний розмір

Набагато складніше буде, якщо відсоток нараховують не від залишку, а від загальної суми зайнятих ресурсів. Це означає те, що до щомісячним внескам необхідно буде приєднати досить солідний розмір комісії. Ось і підрахуйте, у скільки вам обійдеться таке задоволення. І чи завжди приємний голос диктора по той бік екрану, який піарив даний вид кредиту, відповідає дійсності. Адже часто розмір відсотків ой-йо-йо як не сходиться з тим, що нам говорять.

А є й інший варіант. Правда, він розрахований не для задоволення клієнтів. Його суть полягає в тому, що їм доводиться відшкодовувати відсоток від вартості товару, а не від загального розміру зайнятих грошей. Таким чином, початковий внесок не грає ніякої ролі. А це говорить про те, що клієнти переплачують набагато більше, ніж могли б.

Гаряча новина 2009.

Всі ми пам’ятати гарячу новину 2009 року, коли Президія Вищого Арбітражного Суду затвердив тверде рішення. Згідно йому фінансові структури позбавлялися права стягувати комісію за відкриття і обслуговування позикового рахунку. Ця постанова не вважається законом прямої дії, але Прокуратура, ФАС і Росспоживнагляд тепер можуть штрафувати банки, якщо з цим питанням будуть звертатися позичальники, у кредитних угодах яких обговорюється ця комісія. Реальність така, що багатьом легше розрахуватися із зайвими відсотками, ніж йти розбиратися з фінансовою структурою в суд. Але, тим не менш, вже в наші дні багато великі установи заборонили брати з клієнтів комісію за оформлення кредитів.

Додаткові внески не обмежують комісією за обслуговування. Однак співробітники фінансових структур знають, як «наварити» на недосвідчених клієнтів. Тут вже вони – майстри великих справ.

Перш за все, мова йде про відсоток за організацію кредиту або ж комісія за його оформлення. Іншими словами – платіж на один раз. Деякі фінансові структури стягують відсотки за відкриття кредитних рахунків. Штрафи і денні відсотки за прострочення боргу також вважаються додатковим видом платежів, на яких зможуть наварюють банки.

Страховка наших днів

Страхові платежі – це вже окремий вид витрат. Якщо раніше їх застосовували, коли мова заходила про іпотеку та автокредити, то в наші дні – пропонують дуже часто. Страховка чимось нагадує звичайну комісію. Зазвичай її стягують один раз на рік або кожен місяць. Звичайно ж, ви можете від неї відмовитися. Однак для того, щоб скористатися такою можливістю, все потрібно прісчітать заздалегідь.

На межі ризику

Багато клієнтів можуть опинитися на межі небезпечного ризику. Найчастіше це відбувається через неуважність і недооцінюючи кмітливості банкірів. Більш того, банківські програми існують не просто так. Їх потрібно ретельно вивчати.

Під час оформлення кредитів потрібно уважно поглинати інформацію про комісії та додаткові платежі. Адже саме про них менеджери фінструктур розповідають небагато. Однак якщо ви зажадаєте інформацію в більш повному обсязі, ви обеззброїте їх.

Таким чином, казки про низькі відсотки по кредитах – це всього лише казка, яка не може здійснюватися у реальному житті. Тому перед тим, як оформити кредит, потрібно вивчити всі найдрібніші деталі від «а» до «я».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?