Новини світу кредитування та банківських послуг.

Кредитний спеціаліст – експерт в області кредитів

Відомо, що ефективність роботи організації визначається, перш за все, вдалої кадровою політикою. Ефективність роботи банківських структур проявляється, перш за все, в здатності банку збільшувати свій кредитний портфель, покращуючи при цьому його якість і, отже, зменшуючи відсоток простроченої заборгованості.
Серед банківських професій виділяється посаду кредитного фахівця.
Можна також почути інші назви цієї посади. Так, кредитного фахівця іноді називають кредитним експертом або кредитним інспектором.

У будь-якому випадку кредитний фахівець повинен вміти вирішувати ряд завдань:

– Ефективно брати участь у просуванні політики банку у сфері надання кредитів;

kreditniy_specialist-300x200– Вміти орієнтуватися в кредитних послуги та продукти, пропонувати потенційним клієнтам найбільш оптимальні для них;

– Вміти об’єктивно оцінювати благонадійність потенційних клієнтів;

– Вміти приймати рішення і відповідати за них.

Таким чином, кредитний фахівець повинен бути експертом у всіх, що стосуються кредитування, питаннях, тобто орієнтуватися в кредитуванні на всіх його етапах: від моменту прийому заяви на видачу кредиту і до закінчення терміну дії кредитного договору).

У коло обов’язків кредитного спеціаліста входять наступні:

– Інформувати потенційного кредитоотримувача про існуючі варіантах умов отримання кредиту і допомагати клієнту вибрати оптимальний з них (особливо, якщо в банку відсутня посада консультанта);

– Розраховувати суму кредиту і розмір щомісячних платежів в рахунок погашення заборгованості по ньому;

– Приймати заяви від клієнтів (позичальників) на отримання кредиту;

– Перевіряти наявність необхідного пакету документів;

– Оцінювати ризики неповернення кредиту;

– Передавати пакет документів на кредит в службу безпеки, а також економічну службу кредитної установи (банку);

– Надавати заяви Кредитним комітету на розгляд;

– Готувати документи (кредитний договір, договір графіка платежів; договір поруки, застави; різні заяви (на списання з пластикової карти на утримання суми в погашення заборгованості із зарплати);

– Підписати договору;

– Супроводжувати договору, тобто здійснювати контроль своєчасності погашення боргу.

Крім того, кредитному фахівцю не завадять в роботі навички психолога і інтуїція, щоб він міг навіть під час знайомства і першого спілкування з потенційним клієнтом визначити, наскільки чисті його наміри, чи не буде шахрайства з боку такого відвідувача на шкоду банківським інтересам. Це дійсно важливо, тому співробітників кредитного відділу банк періодично направляє на спеціальні психологічні курси.

Хочеться також відзначити, що для виконання своїх функцій і обов’язків кредитний фахівець повинен володіти рядом особистих якостей: комунікабельністю, відповідальністю, тактовністю, емоційною стійкістю, бути прихильним банківським принципам, мати бажання працювати з людьми.

Головна мета кредитного спеціаліста – не просто оформити угоду і видати кредит, а оформити угоду з благонадійним кредитоотримувачем, тобто зменшити або запобігти ризику неповернення виданих в кредит банком коштів і забезпечити банку прибуток від укладеної угоди.
Часто для прискорення роботи і підвищення якості обслуговування клієнтів кредитних фахівців ділять по видах кредитування. Тому одні, наприклад, зайняті іпотечними програмами, інші – тільки споживчими кредитами і т.д. Якість і швидкість обслуговування в цьому випадку збільшується, так як кредитний фахівець у своїй галузі дізнається всі тонкощі кредитного продукту і, отже, вміло застосовує ці знання на практиці.

Банки пред’являють досить високі вимоги до якості і показниками роботи кредитних спеціалістів. І це не безпідставно, адже кредитні фахівці для позичальників є особою банку, а для самого банку – дуже важливим ланка складного кредитного механізму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Опитування
Які банківські послуги Вас цікавлять?